Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Termomodernizacja naszego szpitala na ostatniej prostej

Czwartek 12 października 2023 brak komentarzy

Od jakiegoś czasu główny budynek szpitala, którego jeszcze parę miesięcy temu znakiem rozpoznawczym były odrapane ściany, przypomina już, wybudowany niedawno, supernowoczesny SOR. - Czyli krótko mówiąc: nowe elewacje to nie tylko docieplenie obiektu, ale i estetyka – zauważa starosta Leszek Bajon.

To jednak nie wszystko - w ramach termomodernizacji zostały wstawione nowe okna, wymiany doczekały się piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna, a w całym szpitalu zamontowano oświetlenie LED. Nie zabrakło również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych.

Oba połączone budynki rzeczywiście wyglądają okazale i cieszą oko, ale co z terenem wokół nich? - Już planujemy jego uporządkowanie i zagospodarowanie. Będą kolejne nasadzenia roślin, a także przestronny parking dla pracowników, pacjentów i ich rodzin – wylicza prezes lecznicy Adam Koniuk.

______

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Termomodernizacja Obiektów i Sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o.” Projekt dofinansowany został w ramach RPO Lubuskie 2014-2020, Działanie 3.2. Efektywność energetyczna, Poddziałanie 3.2.1 Efektywność energetyczna – projekty realizowane poza formułą ZIT.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 5:15:33
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij