Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Budowa chodnika w Lisowie i remont drogi z Cybinki do Kłopotu idą na całego

Wtorek 10 października 2023 1 komentarz

- Nareszcie będzie można tędy jeździć bez obawy, że wpadnie się do rowu lub uszkodzi samochód – słyszał starosta Leszek Bajon od kierowców w gminie Cybinka.
– Nareszcie będzie można tędy chodzić bez obawy, że potrąci nas jakiś pojazd – mówili staroście z kolei mieszkańcy Lisowa. Starosta wybrał się wczoraj „w teren”, by sprawdzić, jak przebiega remont kolejnego odcinka drogi z Cybinki do Kłopotu oraz budowa chodnika w Lisowie. I okazało się, że prace idą pełną parą!
Przypomnijmy: kolejny etap modernizacji drogi z Cybinki do Kłopotu obejmuje ponad 2 kilometry a prace mają zakończyć się w maju. Natomiast 600-metrowy chodnik w Lisowie gotowy będzie już za kilka tygodni. 
– Inwestycje są prowadzone we współpracy i przy udziale finansowym gmin Słubice i Cybinka, toteż obu ich burmistrzom należą się podziękowania – podkreślał starosta.

To prace w toku, a co w planach? Jak pisaliśmy kilka dni temu poniżej, wkrótce powinien ruszyć remont drogi z Sienna do Ośna Lubuskiego, nową nawierzchnię zyska też jezdnia w Pławidle, zaś ścieżka rowerowa z Rzepina do Gajca doczeka się przedłużenia, aż do przejazdu kolejowego. 
Trzymamy kciuku za wszystkie inwestycje!


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 17:39:05
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij