Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Tęczowe Lubuskie! Kolejna gmina deklaruje solidarność z osobami LGBT+

Wtorek 2 lutego 2021 1 komentarz

Biuro prasowe posła RP Tomasza Aniśki informuje:

Pozytywna odpowiedź Radnych Gminy Szprotawa na ponadpartyjny apel parlamentarzystek i parlamentarzystów ws. podjęcia uchwały deklarującej solidarność z osobami LGBT+ Iskierka nadziei nie gaśnie nawet wtedy, gdy Polska zdaje się pogrążać w ciemności.

Szprotawa jako pierwsza gmina w naszym województwie odpowiedziała pozytywnie na ponadpartyjny apel Posłanek: Anity Kucharskiej-Dziedzic, Katarzyny Osos oraz Posła Tomasza Aniśko i Senatora Wadima Tyszkiewicza, dotyczący podjęcia uchwały deklarującej solidarność z osobami LGBT+

Projekt uchwały powstał we współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem Instytut Równości, z którego inicjatywy Radni Zielonej Góry przyjęli 25 sierpnia 2020 uchwałę w postaci apelu wzywającego do poszanowania każdego człowieka, niezależnie od tego w co wierzy, jaki ma kolor skóry, kogo kocha i jakie wyznaje poglądy. Radni Rady Miejskiej w Szprotawie przyjęli deklarację solidarności z osobami LGBT+ 22 stycznia 2021.Parlamentarzystki i Parlamentarzyści mają nadzieję, że pozostałe lubuskie Gminy pójdą w ślady Szprotawy i pokażą, że Lubuskie jest warte Zachodu!

Pytamy: A co z gminami powiatu słubickiego?

Podobny apel został wysłany 18 grudnia 2020 do wszystkich gmin w województwie lubuskim, a zatem również do Słubic, Ośna Lubuskiego, Rzepina i Cybinki.  Jak dotąd z wyżej wymienionych gmin odpowiedział jedynie Przewodniczący Rady Miejskiej w Rzepinie, Pan Dariusz Wąsowicz (pismo z dnia 04.01.2021, znak: BRM.0004.122.2020, data otrzymania 05.01.2021), który poinformował, że 29.12.2020 na Sesji Rady Miejskiej w Rzepinie (Nr XXXVI) w/w apel został odczytany a tym samym Radne i Radni zostali zapoznani z jego treścią. Jednocześnie Pan Wąsowicz dodał, że jeśli uchwała deklarująca solidarność z osobami LGBT+ zostanie podjęta przez Radnych Rady Miejskiej w Rzepinie, zostaniemy poinformowani osobnym pismem. Na dzień dzisiejszy takiego pisma nie otrzymaliśmy. Pozostałe gminy nie odpowiedziały na apel.

 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 4:37:06
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij