Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Starostwo Powiatowe w Słubicach ma prawie 8 mln na projekty i inwestycje!

Piątek 17 marca 2017 brak komentarzy

W budżecie powiatu słubickiego na 2017 r, przeznaczono 7.861.279,00 zł. na różne inwestycje i projekty. 

A oto one:

- Informatyzacja i modernizacja danych zasobów geodezyjnych powiatów województwa lubuskiego do świadczenia e-usług,

- Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ekonomiczno - Rolniczych w Słubicach - Dzięki sprzedaży leżącego od lat odłogiem terenu niedaleko słubickiego Rolniczaka, z pieniędzy pozyskanych w ten sposób, na sąsiedniej działce powstanie wkrótce nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Będzie ono miało nawierzchnię ze sztucznej trawy. Będą na nim pola do piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki i tenisa ziemnego. Wokół boiska powstanie 200-metrowa bieżnia lekkoatletyczna, a także skocznia do skoku w dal, wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Będzie też osobna bieżnia do sprintu (100 m) oraz oddzielne boisko do koszykówki. Dla lubiących ćwiczyć powstanie siłownia pod chmurką, a dla najmłodszych miniplac zabaw. Murawa będzie ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców, ale dokładne zasady jego użytkowania będzie określał gospodarz, czyli dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych.

- Termomodernizacja budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Słubicach oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim

- Budowa hali sportowej - przy Zespole Szkół Licealnych w Słubicach powiat słubicki zamierza wybudować nowoczesną halę sportową o powierzchni ok. 1000 m2. Gotowy jest już projekt.

Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową na lata 2017-2026, w powiecie będą realizowane następujące projekty:

- "Aktywna integracja" realizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach - głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i zawodowej wśród wychowanków przebywających w pieczy zastępczej, rodzin przeżywających trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo – wychowawczych oraz osób niepełnosprawnych z terenu powiatu słubickiego. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z różnorodnych form wsparcia, takich jak: poradnictwo specjalistyczne, różnego rodzaju szkolenia, wyjazdy integracyjne i spotkania z doradcą zawodowym.

- Profilaktyka chorób układu krążenia i promocja zdrowego trybu życia w Powiecie Słubickim - dzięki współpracy ze słubickim szpitalem, powiat słubicki od 2015 r. realizuje projekt zdrowotny, w ramach którego m.in. mieszkańcy mogą zrobić niektóre badania za darmo. Organizowane są także różnorodne imprezy prozdrowotne, pikniki, eventy, itp.

- Rozwój e-usług w Powiecie Słubickim - po pierwsze: e-Przewodnik, czyli aplikacja na urządzenia mobilne wraz z lektorem, która umożliwia pobieranie informacji w różnych językach, dotyczących atrakcji turystycznych, zabytków i innych ciekawych miejsc na terenie powiatu. Po drugie: e-Dziennik, czyli elektroniczny dziennik lekcyjny, wdrożony w pięciu szkołach, umożliwiający rodzicom bezpośredni wgląd w bieżące dane i postępy w nauce swoich dzieci. Po trzecie: m-Słubice, czyli aplikacja mobilna pozwalająca na przekazywanie informacji dotyczących ostrzeżeń pogodowych, sytuacji kryzysowych, ważnych zapowiedzi oraz ciekawych wydarzeń. To jednak nie wszystko: w ramach projektu zostanie także zrealizowana dostawa infrastruktury serwerowej, sprzętu klienckiego dla pracowników obsługi starostwa, sprzętu użytkowego do obsługi e-Usług, m.in. dostawa wpłatomatu, notebooków dla szkół oraz skanera archiwizacyjnego sieciowego.

- Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Słubickim - Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego - środki finansowe pójdą stworzenie w powiecie Centrum Kształcenia Zawodowego i szeroko pojętego szkolnictwa zawodowego - technicznego, które pozwoli szkolić specjalistów na lokalnym rynku pracy (dodajmy, że powiat słubicki jest jedynym w regionie, w którym brakuje tak ważnej placówki, jak CKZ). Dodajmy, że z oferty Centrum, prócz młodzieży, mogliby korzystać także dorośli.

Źródło


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 5:43:02
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij