Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Starosta z wizytą u Burmistrza Słubic

Piątek 28 października 2016 brak komentarzy

Wczorajsza wizyta starosty Marcin Jabłoński, jego zastępcy Leopold Owsiak oraz członka zarządu powiatu Amelia Szołtun u burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza zamknęła pierwszy cykl spotkań zarządu powiatu z władzami wszystkich gmin, wchodzących w skład powiatu słubickiego.

Rozmowy – podobnie jak w pozostałych gminach, toczyły się w przyjaznej atmosferze. Poruszono aktualne tematy i problemy, z którymi zmaga się gmina Słubice. Była mowa o inwestycjach, m.in. budowie ochrony przeciwpowodziowej oraz przyszłych, sporych pracach związanych z uporządkowaniem gminnej gospodarki wodno-ściekowej. 
Burmistrz mówił także o planach budowy portu dla miasta oraz o gospodarce nieruchomościami, na polu której występują problemy z nieprawidłowym podziałem prywatnych działek. Starosta zaoferował pomoc w tym zakresie, podobnie jak w dziedzinie oświaty. 
Chodzi m.in. o doprowadzenie do zmian w świadomości mieszkańców – by dowiedzieli się oni, jakie naprawdę jest przeznaczenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słubicach, a zwłaszcza jego części przedszkolnej – tutaj dodano, że warto by ten oddział rozwinąć. Padły propozycje wspólnej kampanii informacyjnej, a także regularnych, częstszych spotkań dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z rodzicami uczniów oraz przedszkolaków. 
Wicestarosta zauważył, że ww. problemy pojawiły się wraz z likwidacją Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Oświaty w starostwie. Teraz jednak, kiedy powstał tu Wydział Oświaty, sprawy związane z działalnością zarówno Specjalnego Ośrodka, jak i pozostałych powiatowych placówek wychowawczych, powinny wrócić na właściwy tor. 
Starosta wyraził chęć spotkania z pracownikami urzędu miasta, odpowiadającymi za gminną oświatę.
W dalszej części spotkania była mowa o organizacjach pozarządowych oraz transporcie publicznym. T. Ciszewicz poprosił również M. Jabłońskiego o wspólny głos przy apelowaniu o zmianie przepisów związanych z gospodarowaniem odpadami. 
Na koniec burmistrz opowiedział o planach budowy przez gminę drogi, mającą być alternatywą do planowanej kilka lat temu obwodnicy Słubic.

Info: Starostwo Powiatowe w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 3:23:01
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij