Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Krecik w słubickiej Bibliotece!

Piątek 28 października 2016 brak komentarzy

Krecik w słubickiej bibliotece! 

Do Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice zawitał niezwykły gość, który w tym roku obchodzi swoje 60.urodziny. 
W oddziale dla dzieci zadomowił się Krecik-bohater popularnej czeskiej bajki. Wystawa „Krecik moim przyjacielem” składa się z blisko dwustu eksponatów przedstawiających wizerunek tego sympatycznego zwierzątka. 

Są wśród nich m.in. : pluszaki, figurki z drewna i ceramiki, zabawki, gry, kubki i książki. Właścicielem kolekcji jest Jan Rodak z Witnicy. Kreciki zbiera od 14 lat, a pierwszym eksponatem w jego kolekcji był pluszak-Krecik, który został przywieziony prosto z Pragi. I tak to się zaczęło…Kolekcja stale się powiększa, gdyż Pan Jan nie tylko sam zdobywa nowe eksponaty, ale pomaga mu w tym cała jego rodzina, znajomi i przyjaciele.
Krecik, zdobył popularność wśród dzieci w ponad 60 krajach. Jest rozpoznawany na całym świecie. Pierwszy film z Krecikiem powstał w 1956 roku. Według obiegowej historii narodził się przypadkiem. Jego twórca, Zdenek Miler wybrał się na spacer do lasu, aby w spokoju pomyśleć o nowym bohaterze dla dzieci. W pewnym momencie potknął się o kopiec kreta i miał już swojego bohatera!
Krecik jest bohaterem książek dla dzieci, bajek, kolorowanek, maskotek i innych gadżetów. Bawi nas, zachwyca swoimi pomysłami, jest przesympatyczny! Kochały go i kochają wszystkie dzieci! Bajki o Kreciku znają nasi rodzice, nasze babcie, dziadkowie i my!

W ramach akcji „Krecik moim przyjacielem” biblioteka zaprasza wszystkich, małych i dużych, do oglądania tej niezwykłej wystawy. 
Przygotowano również cykl spotkań z Krecikiem i książką w roli głównej przeznaczony dla dzieci z przedszkoli i szkół. 

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z biblioteką, w celu ustalenia terminu.

Uwaga! 
Uczniom szkół podstawowych z powiatu słubickiego przypominamy o trwającym konkursie plastycznym pt. „Krecik moim przyjacielem”.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 3 grudnia 2021 13:34:48
 • imieniny obchodzą:

  Franciszek, Hilary, Ksawery

Ostatnie komentarze
 • Piłkarski Laur

  MichaelInvat: У Нас скидки круглый год! HoOkAh MaGic наш официальный бренд Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт и...

  Piątek 3 grudnia 2021

 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra: seriózní nabídka půjčky na vánoční večírek Dobrý den, abych vám pomohl překonat různé finanční starosti na vánoční večírek a oslavy konce roku a bezproblémově čelit vašim...

  Środa 1 grudnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij