Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Spotkanie z majorem oraz o sytuacji epidemiologicznej i kwestiach bezpieczeństwa - za nami trzy ważne posiedzenia

Poniedziałek 13 marca 2023 brak komentarzy

Piątek upłynął w starostwie pod znakiem ważnych spotkań - począwszy od wizyty przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji, na zwołanych przez starostę posiedzeniach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku kończąc.

ako pierwsze odbyło się spotkanie z mjr. Waldemarem Baranem z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gorzowie Wlkp. Wicestarosta Robert Włodek oraz przedstawiciele gmin naszego powiatu wysłuchali relacji na temat akcji informacyjnej w sołectwach i szkołach, dotyczącej warunków pełnienia ochotniczej oraz zawodowej służby wojskowej.

Następnie przyszedł czas na posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono aktualną sytuację epidemiologiczną pod kątem zachorowań na COVID-19 i grypę. Poruszono także kwestię zakażeń wścieklizną, ptasią grypą i ASF u zwierząt.

Natomiast podczas posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku rozpatrywane były procedury bezpieczeństwa wdrożone w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasza Chata”. Wysłuchano także informacji słubickiego Sanepidu na temat bieżącej sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w powiecie. W dalszej części szef komisji starosta Leszek Bajon powrócił do tematu niedoświetlenia przejść dla pieszych w Słubicach.

inf.pras./media: Starostwo Powiatowe w Słubicach / Wojciech Obremski


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 4:18:30
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij