Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Spotkanie poetyckie "Wiersze z szuflady"

Piątek 24 marca 2017 brak komentarzy

„Wiersze z szuflady…” – to tytuł spotkania poetyckiego, na którym zaprezentują swoje wiersze lokalni artyści mieszkający w Słubicach i Rzepinie: Elżbieta Nowak, Jan Rzeszutek, Anna Łazdowska-Elińska, Lucyna Żukowska oraz Mieczysław Antonowicz.

W imieniu artystów lokalnych serdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie z poezją, które odbędzie w oddziale dla dorosłych biblioteki słubickiej dnia 29 marca (środa) o godz.16.00.

Kilka słów o artystach lokalnych:

Elżbieta Nowak – słubiczanka, która kocha przyrodę i z niej czerpie twórcze inspiracje. Zadebiutowała w trzech antologiach: „Tacy MALI wielcy mY” (2015 r.), „Wiersze pisane sercem i emocjami” (2016 r.), „Piórem Amora” (2016 r.).Swoje wiersze zamieszcza na autorskiej stronce portalu www.wiersze.kobieta.pl – Serwisie Autorów Polskich.

Jan Rzeszutek – rzepinianin, uczestnik warsztatów Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, które wydały zeszyt z Jego utworami. Członek Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Słoneczko” w Rzepinie oraz Towarzystwa Walki z Kalectwem w Słubicach. Pomimo swej niepełnosprawności, na co dzień pełen optymizmu i uśmiechu. Wsparciem w rozwijaniu Jego zainteresowań są rodzice.

Anna Łazdowska-Elińska – słubiczanka, miłośniczka muzyki i teatru. Dotychczas Jej wiersze publikowane były w gazecie „Moje Miasto”, w Radiowej Książce Poetyckiej, w Radiu Zachód oraz w Lubuskim Piśmie Literacko-Kulturalnym „Pro Libris”.

Lucyna Żukowska – Sybiraczka, słubiczanka, emerytowana nauczycielka, miłośniczka poezji, dobrej książki, przyrody, działaczka społeczna. Honorowy Prezes Słubickiego Koła Związku Sybiraków. Zesłana na Sybir wraz z rodziną w okresie powojennym w latach marzec 1949 – grudzień 1955.

Mieczysław Antonowicz – słubiczanin, człowiek wielu pasji, interesuje się poezją, muzyką, śpiewem, turystyką, historia i geografią. Członek Towarzystwa Walki z Kalectwem, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Słubicach oraz zespołu muzycznego „Konsonans”.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 22 stycznia 2022 1:14:46
  • imieniny obchodzą:

    Anastazy, Wincenty, Wiktor

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij