Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Skuteczne działania kryminalnych

Wtorek 18 maja 2021 brak komentarzy

Kradzieże, rozboje, włamania, sprawy narkotykowe... są to sytuacje z którymi na co dzień mają do czynienia policjanci z wydziału kryminalnego. Zajmują się oni ciężkimi gatunkowo zdarzeniami, które zagrażają mieszkańcom. O skuteczności ich pracy świadczą wyniki i efekty. Policjanci w wyniku działań odzyskali odkurzacz przemysłowy oraz ustalili sprawców kradzieży.

Od stycznia 2021r.,do słubickiej komendy zaczęły napływać informacje o kradzieżach na szkodę jednego z dyskontów na terenie Górzycy. Sprawca wchodził do sklepu, zabierał z półek alkohol i wychodził nie uiszczając opłaty za towar. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych. Policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie osoby odpowiedzialnej za kradzieże. Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, kto stoi za kradzieżami. Do sprawy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gorzowa Wlkp. Kryminalni ustalili również, że 37-latek dokonywał kradzieży na terenie Łagowa. Mężczyzna ze sklepu wyniósł zabawki i alkohol na kwotę ponad tysiąca złotych. Policjanci przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży.

Pod koniec marca 2021r., ten sam zgłaszający przekazał informację o kradzieży plandeki. Policyjne ustalenia doprowadziły do 38-letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego. Mężczyzna ukradł plandekę, następnie ją pociął i założył na metalowe ogrodzenie swojej posesji. 38-latek został zatrzymany, usłyszał zarzut kradzieży.

W kwietniu 2021r., policjanci przyjęli zgłoszenie od tego samego pokrzywdzonego. Tym razem złodzieje ukradli odkurzacz przemysłowy o wartości 1500 złotych. Kryminalni ustalili, że kradzieży dokonało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat. Mieszkańcy gminy Witnica zostali zatrzymani, usłyszeli zarzut kradzieży. Skradzione mienie zostało odzyskane.

To tylko kilka przykładów skutecznej pracy kryminalnych ze Słubic, którzy realizując swoje czynności służbowe przyczyniają się do ustalenia i zatrzymania sprawców wielu przestępstw, jak również do jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu słubickiego.

inf.pras. KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 18 czerwca 2021 7:40:07
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Paula, Marek

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij