Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Składka w kasie chorych Barmer pozostaje na tym samym poziomie

Poniedziałek 5 września 2022 brak komentarzy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych ubezpieczonych, od 1 lipca 2022 BARMER nawiązał współpracę z Centrum Medycznym BRANDMED. Dzięki temu pacjenci ubezpieczeni w kasie chorych BARMER będą mieli dostęp do bezpłatnego leczenia na podstawie karty ubezpieczeniowej.

Co to oznacza?

Osoby pracujące w Niemczech i posiadające ubezpieczenie w kasie chorych BARMER mogą bezpłatnie korzystać z konsultacji lekarskich:

 • internisty

 • lekarza ogólnego

 • dermatologa

 • kardiologa

 • neurologa

 • ortopedy

 • endokrynologa

 • gastroenterologa

 • chirurga

 • urologa

 • psychiatry

Ponadto, w ramach ubezpieczenia, osoby wymagające terapii psychologicznej mogą z niej korzystać bezpłatnie w określonej liczbie spotkań.

 • Małgorzata Gregor                      

 • tel. +48 693 548 659 / +49 15127612059           

 •  e-mail malgorzata.gregor@barmer.de   

To jednak nie wszystko!

Obok konsultacji lekarskich umowa obejmuje również rehabilitację leczniczą (podobnie jak w Niemczech należy uiścić jedynie opłatę administracyjną, tzw. Zuzahlung) i badania diagnostyczne zlecone przez lekarza, takie jak: RTG, USG, badania laboratoryjne, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową, badanie dopplerowskie, echo serca, kolonoskopię, czy gastroskopię.

Wystarczy umówić termin wizyty, a następnie okazać swoją kartę ubezpieczeniową, aby skorzystać z bezpłatnej możliwości leczenia.

Wybór Kasy Chorych należy do Ciebie – Przystąp do BARMER! 

BAMER oferuje nie tylko kompleksową obsługę w języku polskim, ale także pakiet wielu korzyści i gwarantuje najwyższą jakość świadczeń. 

Chcemy zapewnić Państwu obsługę na najwyższym poziomie, dlatego też do naszego zespołu dołączyła niedawno Pani Eva Senkalla-Rydzewski – Witamy na pokładzie! 

Jest drugą polskojęzyczną osobą w oddziale we Frankfurcie nad Odrą, która zajmie się sprawami naszych ubezpieczonych z Polski.

Jeśli podejmują Państwo zatrudnienie na terenie Niemiec po raz pierwszy wystarczy zgłosić się do nas telefonicznie bądź mailowo. Procedura zgłoszenia jest bardzo prosta – przygotujemy wniosek i udzielimy wszelkich informacji.

A jak zmienić kasę chorych w przypadku, kiedy obecna nie spełnia naszych oczekiwań?

Kasę chorych można zmienić raz na 12 miesięcy z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Miesiąc, w którym składamy wypowiedzenie nie wlicza się do okresu wypowiedzenia. Wystarczy podpisać wniosek w kasie chorych BARMER a my przejmiemy dla Państwa proces wypowiedzenia umowy w poprzedniej kasie.

Przy zmianie pracodawcy istnieje możliwość natychmiastowej zmiany kasy. Nie obowiązuje wówczas dwumiesięczny okresu wypowiedzenia. 

BARMER jest drugą co do wielkości kasą chorych w Niemczech. Od 109 lat zapewnia bezpieczeństwo i kompleksową opiekę medyczną na najwyższym poziomie na terenie całych Niemiec. Dla ubezpieczonych oznacza to, że bez względu na miejsce zamieszkania czy też siedzibę pracodawcy, mogą w pełni korzystać z serwisu i obsługi i we wszystkich oddziałach.

Nasz oddział we Frankfurcie nad Odrą mieści się w centrum handlowym Oderturm na pierwszym piętrze, tuż za polsko-niemiecką granicą. ZOBACZ MAPKĘ https://goo.gl/maps/jEsm1FiV4qUPZ38c9

Kontakt

 • Małgorzata Gregor                      

 • tel. +48 693 548 659 / +49 15127612059           

 •  e-mail malgorzata.gregor@barmer.de   

Co takiego oferuje BARMER, że warto przyjrzeć się naszej ofercie? To z jednej strony szeroki pakiet świadczeń, a z drugiej stabilna i atrakcyjna składka. Priorytetem kasy są: profilaktyka zdrowotna oraz optymalna opieka i leczenie w przypadku choroby. Motto BARMER brzmi „Zdrowie na przyszłość”. Poniżej szczegóły oferty.

Ubezpieczenie rodzinne

W ramach bezpłatnego ubezpieczenia rodzinnego członkowie rodziny mogą korzystać z takiej samej ochrony. Małżonkowie i dzieci nie mieszkający na terenie Niemiec mogą być objęci ubezpieczeniem pod pewnymi warunkami. O szczegółach poinformuje doradca.

Elektroniczna karta ubezpieczenia zdrowotnego 

BARMER Gesundheitskarte zapewnia szybki dostęp do najlepszego leczenia i opieki zdrowotnej.  Po jej okazaniu możliwe jest skorzystanie z doraźnej lub stacjonarnej pomocy medycznej na terenie całej Unii Europejskiej w razie nagłego wypadku.

Pracownicy BARMER pomogą również w procedurze zgłoszenia ubezpieczenia do NFZ, aby móc korzystać ze świadczeń również na terenie Polski

Zapewnia też dostęp do świadczeń w Centrum Medycznym BRANDMED

Zwolnienia lekarskie oraz zasiłek chorobowy

BARMER akceptuje zwolnienia lekarskie wystawione przez lekarzy w Polsce. Ważne jest oznaczenia diagnozy. BARMER zapewni wsparcie, kiedy przez dłuższy czas ubezpieczony będzie na zwolnieniu. Po 6 tygodniach wypłacania zasiłku przez pracodawcę BARMER wypłacać będzie zasiłek chorobowy. Również w przypadku choroby dziecka do 12 roku życia osobom pracującym przysługuje prawo do zasiłku chorobowego. 

Stomatologia, protetyka i ortodoncja dla dzieci

BARMER refunduje koszty badań profilaktycznych oraz leczenia stomatologicznego dorosłych i dzieci. Leczenie ortodontyczne dzieci i młodzieży również jest objęte refundacją. 

BARMER zaleca regularne korzystanie z bezpłatnych badań profilaktycznych. Na podstawie udokumentowanych regularnych badań ubezpieczenie ograniczają swój udział własny w finansowaniu leczenia protetycznego. BARMER przejmuje koszty leczenia protetycznego w ramach regulacji ustawowych min. korony, mostki i protezy. Warunkiem jest min. roczny okres ubezpieczenia w Niemczech. 

Badania profilaktyczne

Ubezpieczeni w BARMER są uprawnieni do licznych badań kontrolnych i przesiewowych m.in. u dermatologa.

Świadczenia dla kobiet w ciąży

BARMER pokrywa koszty wielu badań profilaktycznych i otaczamy przyszłe mamy opieką od samego początku trwania ciąży. Oferuje wiele świadczeń, które w optymalny sposób uzupełniają ustawowo określony zakres badań profilaktycznych oraz szczepień przewidzianych dla dzieci.

100% zwrotu kosztów szczepień przed podróżą

Kasa chorych oferuje również szeroką paletę programów zdrowotnych. Program BARMER Bonus – zbierając punkty można uzyskać zwrot do 100 Euro rocznie lub wykorzystując je np. na higienizację u dentysty.

---

 Zaczynasz pracę w Niemczech? Jest kilka niezbędnych formalności, których należy dopełnić. Część z nich załatwisz z nasza pomocą.

1. Ubezpieczenie zdrowotne 

Każdy pracownik musi posiadać ubezpieczenie zdrowotne, z którego finansowane są świadczenia związane z opieka zdrowotną. Wybierając BARMER stawiasz na jedną z największych kas chorych na terenie Niemiec. Zaufało nam prawie 9 milionów ubezpieczonych.

2. Numer identyfikacji podatkowej

Numer nadawany jest przez Finanzamt (niemiecki odpowiednik polskiego Urzędu Skarbowy). Należy złożyć wniosek o nadanie takiego numeru do właściwego urzędu.

3. Numer ubezpieczenia społecznego

Jest on niezbędny do wypłacenia wynagrodzenia oraz prawidłowego księgowania i odprowadzania składek ubezpieczeniowych. Przedstawiciel BARMER złoży wniosek o nadanie takiego numeru w imieniu klienta, który otrzyma go po kilku dniach. Następnie należy go przekazać pracodawcy.

4. Rachunek bankowy 

Konieczne będzie również otwarcie konta osobistego w wybranym banku. Na ten numer pracodawca będzie przelewał wynagrodzenie.S

Ważna informacja dla osób ubezpieczonych w kasie chorych BARMER!


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 4:56:03
 • imieniny obchodzą:

  Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij