Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju [zobacz zapis transmisji "NA ŻYWO"]
Czwartek 21 grudnia 2017 brak komentarzy
To już tradycja, że Betlejemskie Światełko Pokoju przekracza granice w Słubicach.
20 grudnia, chwile po godzinie 16:00 burmistrz Ciszewicz w asyście harcerzy przemaszerowali wspólnie przez most graniczny w Słubicach aby przekazać przedstawicielom Frankfurtu Betlejemskie Światełko Pokoju. Obdarowali nim m.in. nadburmistrza Frankfurtu Martina Wilke, Justusa Werdina z Berliner Missionswerk Ökumenisches Zentrum oraz mieszkańców, którzy chcieli zabrać ze sobą do domów Betlejemskie Światełko Pokoju. Tegorocznej edycji towarzyszy hasło “Na drodze ku wolności”. Celem akcji jest pokonywanie granic i barier między ludźmi i narodami a także zaangażowania się na rzecz świata, w którym panuje pokój i sprawiedliwość. Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu, złożyli życzenia mieszkańcom, jednocześnie zwracając uwagę na potrzebę jedności i pokoju pomiędzy oba narodami. Po spotkaniu na moście we frankfurckim Kościele Pokoju odbyło się nabożeństwo ekumeniczne z udziałem mieszkańców Słubic i Frankfurtu, którzy modlili się o pokój i jedność na świecie.
Bylismy na moście granicznym podczas przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju i prowadziliśmy dla Was transmisję "NA ŻYWO".
Zapraszamy do zapisu transmijsi "na żywo":







A co Ty o tym myślisz?