Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Przed nami kolejny Marsz Równości w Słubicach

Niedziela 20 czerwca 2021 brak komentarzy

Po ogromnym odzewie i wielkim sukcesie w 2020 roku, kiedy to prawie 1000 osób queer, lesbijek, gejów, bi-, trans* i inter*seksualnych oraz ich przyjaciół przemaszerowało ulicami dwumiasta, Słubice Frankfurt PRIDE przechodzi do drugiej rundy. Aby uniknąć "kolizji" z Marszem Równości w Koszalinie i planowaną wielką demonstracją Unteilbar w Berlinie, przesuwamy w tym roku datę PRIDE’u o jeden dzień: na tę samą co w roku premierowym - niedzielę 5 września 2021.

Znów będziemy demonstrować: w obronie większej widoczności i bezpieczeństwa osób queer w dwumieście oraz w solidarności ze społecznością LGBTIAQ w Polsce, która w wielu miejscach nadal jest szykanowana przez polityków. Dlatego też zespół organizacyjny serdecznie zaprasza Pana Burmistrza Mariusza Olejniczaka i Nadburmistrza René Wilke oraz wszystkie osoby queer, aktywistów, organizacje ze Słubic i Frankfurtu, Lubuskiego i Brandenburgii, Poznania i Berlina, Polski i Niemiec, na marsz.

Godzina i miejsce rozpoczęcia zostaną wkrótce ogłoszone, podobnie jak program towarzyszący i przemówienia oraz ewentualne zasady przeciwdziałania zakażeniom.

Po wielkim sukcesie w pierwszym roku, dołączyło do nas ponad dziesięciu nowych działaczy, którzy biorą udział w przygotowaniach. To wydarzenie na rzecz różnorodności seksualnej i płci społeczno-kulturowej, wolności i bezpieczeństwa osób nieheteronormatywnych, organizuje niezależna grupa składająca się z ok. 25 osób pochodzących ze Słubic, Frankfurtu i okolic.

LGBTIAQ to termin, który odnosi się do osób identyfikujących się jako lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, interpłciowe, aseksualne, queer oraz takie, które nie są pewne swojej tożsamości seksualnej.

Komunikat prasowy: Słubice Frankfurt PRIDE

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 22 września 2021 9:24:01
 • imieniny obchodzą:

  Tomasz, Maurycy

Ostatnie komentarze
 • Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie

  dadf: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ ...

  Wtorek 14 września 2021

 • Weekendowe działania słubickiej drogówki

  Konstantynopolitańczyk: Same kłamstwa, nikt nie przyjechał zeby sie ścigać czy driftowac! Zebraliśmy sie tam zeby sobie pogadac i sie pośmiać. Przestancie szerzyć kłamstwa i zachwalać slubicka drogówkę!

  Wtorek 24 sierpnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij