Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Potrącenie przez pociąg 45-latka na przejeździe kolejowym w Rzepinie

Poniedziałek 3 stycznia 2022 brak komentarzy

Jak informuje portal lubuskie24.pl w Nowy Rok doszło do dramatycznego zdarzenia na przejeździe kolejowym w Rzepinie. Pociąg potrącił 45-latka, który został zakleszczony pod pojazdem. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Początkowo lokalne media podawały informację o próbie samobójczej poszkodowanego (miał rzucić się pod posiąg).

W sobotę 1 stycznia 2022 roku około godz. 16 doszło do dramatycznego zdarzenia na przejeździe kolejowym przy ul. Słubickiej w Rzepinie. Pociąg Polregio relacji Szczecin-Zielona Góra potrącił mężczyznę. Na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

- Potrącony mężczyzna został zakleszczony pod pociągiem. Strażacy przy użyciu specjalistycznych narzędzi wyciągnęli mężczyznę spod pociągu i przekazali załodze pogotowia ratunkowego, która następnie przystąpiła do reanimacji mężczyzny – opowiada Dariusz Szymura, rzecznik prasowy lubuskiej straży pożarnej.

Mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe. W ciężkim stanie został przekazany przez zespół ratownictwa medycznego załodze śmigłowca LPR, który wylądował na boisku gminnym przy ul. Orzeszkowej. 

- Poszkodowany mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Rzepina. Mężczyzna został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Na miejscu pracują policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - Agnieszka Kaczmarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Na trasie pomiędzy Jerzmienicami a Rzepinem wstrzymany był ruch pociągów. Składy kierowane były drogą okrężną przez st. Kowalów. Na trasie mogą wystąpić opóźnienia pociągów sięgające 60 minut.

inf.pras - lubuskie24.pl/foto: HTS Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 5:32:52
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij