Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Policyjni medycy uczą pomagać

Środa 26 października 2022 brak komentarzy

We wtorek (25 października) na terenie Zespołu Szkół w Rzepinie policyjni ratownicy medyczni z słubickiej jednostki wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca. Funkcjonariusze dzięki swojej fachowej wiedzy i doświadczeniu edukowali i doskonalili umiejętności uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzimy od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem akcji jest ciągłe podnoszenie i doskonalenie wiedzy w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca. Policyjni ratownicy medyczni dzięki inicjatywie Dyrektora Szkoły w Rzepinie mogli podzielić się swoją wiedza i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Policjanci aktywnie włączyli się w inicjatywę ucząc młodzież, aby nie byli obojętni i jak niewiele potrzeba, aby uratować ludzkie życie. Ponadto w całym spotkaniu uczestniczyli eksperci z zaprzyjaźnionych szkole innych służb mundurowych, którzy również dzielili się swoim doświadczeniem jak i pomocą  w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Lubuska Policja bardzo chętnie włącza się w tego typu inicjatywy, które mają na celu niesienie pomocy oraz ratowanie ludzkiego życia.

inf.prass. aspirant Agnieszka Kaczmarek/Komenda Powiatowa Policji w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 4:44:55
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij