Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Policjanci z Cybinki uratowali 89-letną kobietę

Piątek 11 lutego 2022 brak komentarzy

Profesjonalizm, empatia i zaangażowanie towarzyszyło nietypowej interwencji dzielnicowych z Posterunku Policji w Cybince. 89-letnia kobieta przewróciła się w swoim mieszkaniu i nie była w stanie się podnieść. Policjanci szybko dotarli na miejsce i udzielili pomocy kobiecie - ta na szczęście nie doznała żadnych obrażeń.

We wtorek (8 lutego) małżeństwo seniorów zamieszkałych na terenie gminy Cybinka zadzwoniło na numer alarmowy 112 i bezsilni poprosili o pomoc. Schorowana 89-letnia kobieta przewróciła się w swoim mieszkaniu i nie była w stanie podnieść się o własnych siłach. W mieszkaniu znajdował się jej 92 letni schorowany mąż, który nie był w stanie pomóc żonie. Na miejscu niezwłocznie pojawili się dzielnicowi  z posterunku policji w Cybince aspirant sztabowy  Adam Tomaśko oraz młodszy aspirant Rafał Pomocka, którzy pomogli leżącej od niespełna dwóch godzin kobiecie udzielając niezbędnej pomocy. Na szczęście w wyniku upadku kobieta nie doznała żadnych obrażeń i nie potrzebowała pomocy medycznej. Jednak w rozmowie z seniorami dzielnicowi ustalili, że nie posiadają oni rodziny na terenie gminy Cybinka i nie ma kto im pomóc. Dzielnicowi natychmiast powiadomili instytucje pomocowe w celu objęcia wzmożonym nadzorem i właściwą opieką starsze małżeństwo.

Dzielnicowy, to policjant nazywany często policjantem pierwszego kontaktu, któremu nie obce są problemy mieszkańców objętego przez niego rejonu. Bycie dzielnicowym nie jest łatwe, gdyż oczekuje się od niego wszechstronności, empatii i dużego zaangażowania. Problemy z którymi zgłaszają się do niego mieszkańcy są bardzo różne, dlatego musi posiadać szeroką wiedzę prawną i mądrość życiową, by jak najlepiej wywiązać się z powierzonego mu zadania. I tak było w przypadku dzielnicowych z Cybinki.

inf.pras.

aspirant Agnieszka Kaczmarek

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 1:13:47
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij