Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Kulturalny tandem dla seniorów z regionu

Piątek 11 lutego 2022 brak komentarzy

ARLE gGmbH we współpracy z Fundacją Karla Dedeciusa zaprasza zainteresowane osoby ze Słubic, Frankfurtu i regionu do udziału w kulturalnym tandemie polsko-niemieckim.

W ramach cyklicznych spotkań mieszkańcy Dwumiasta Słubic i Frankfurtu nad Odrą poznają najważniejszych przedstawicieli literatury i kultury Polski i Niemiec, oprócz tego mają okazję poznać i zwiedzić ciekawe instytucje kulturalne Dwumiasta. 

Planowane wydarzenia na najbliższe tygodnie to: 

14 lutego – wizyta w Muzeum Viadrina. Punkt spotkania o godzinie 9:40 przed cityTREFF (Slubicer Str. 8 we Frankfurcie) lub o godzinie 9:50 przed Muzeum Viadriny

21 lutego – oglądanie wystawy Karla Dedeciusa na Universytecie Europejskim. Punkt spotkania o godzinie 9:40 przed cityTREFF (Slubicer Str. 8 we Frankfurcie) lub o godzinie 9:50 przed budynkiem Gräfin-Dönhoff (Europaplatz 1 we Frankfurcie) 

28 lutego – zwiedzanie Archiwym Karla Dedeciusa w Collegium Polonicum w Słubicach. Punkt spotkania o godzinie 9:50 przed budynkiem Biblioteki Collegium Polonicum w Słubicach. 

07 marca – zwiedzanie archiwum miejskiego we Frankfurcie nad Odrą. Punkt spotkania o godzinie 9:40 przed cityTREFF (Slubicer Str. 8 we Frankfurcie) lub o godzinie 9:50 przed budynkiem Archiwum Miejskiego (Rosa-Luxemburg-Str. 43) 

14 marca – wizyta w Archiwum Losów Ludzkich stowarzyszenia My Life w Collegium Polonicum. Punkt spotkania o godzinie 9:50 przed wejściem głównym do Collegium Polonicum w Słubicach. 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zgłaszanie się na każde wydarzenie pod numerem telefonu +49 15143143576 lub wysyłając e-mail na adres: info@arle-ffo.de

Do udziału w spotkaniach znajomość języka niemieckiego nie jest konieczna. 

Warunkiem udziału  w wydarzeniach jest jednak posiadanie paszportu covidowego lub ważnego certyfikatu potwierdzającego status bycia ozdrowieńcem Wejście do instytucji w Niemczech jest możliwe tylko na podstawie okazanego zaświadczenia wraz z dowodem osobistym.  Informacje o planowanych wydarzeniach ARLE gGmbH dostępne są na stronie www.arle-ffo.de. 

 

Projekt „Polsko-niemiecki tandem artystyczno-kulturowy w towarzystwie smART.” dofinansowany jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 1:11:33
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij