Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Pogranicznicy zatrzymali 7 Irakijczyków ze sfałszowanymi dokumentami

Piątek 7 stycznia 2022 brak komentarzy

W Świecku polsko-niemiecki patrol zatrzymał 7 obywateli Iraku, którzy nie posiadali żadnych dokumentów, które potwierdzałyby ich tożsamość i obywatelstwo. Podczas kontroli okazali funkcjonariuszom jedynie podrobione francuskie paszporty i fałszywe francuskie karty pobytu.

W czwartek 6 stycznia funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko - Niemieckiej Placówki w Świecku, podczas realizacji zadań mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji, w autokarze rejsowym jadącym do Hamburga przeprowadzili kontrolę dokumentów pasażerów, którzy nim podróżowali. Cztery kobiety w wieku od 22 do 51 lat oraz 56-letni mężczyzna okazali do kontroli podrobione francuskie paszporty oraz podrobione francuskie karty pobytu. Pod opieką tych osób podróżowało także dwóch 16-latków, z których jeden nie miał przy sobie żadnego dokumentu, kolejny posłużył się podczas kontroli sfałszowaną francuską kartą pobytu.  

Cudzoziemcy za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec przy użyciu podstępu polegającego na posłużeniu się podrobionymi dokumentami oraz za pobyt w Polsce bez wymaganych dokumentów zostali zatrzymani. 

Podczas ustalania prawdziwych danych personalnych, funkcjonariusze ujawnili, że zatrzymane osoby to obywatele Iraku, którzy w połowie października ubiegłego roku zostali zatrzymani w Polsce za przekroczenie granicy z Litwy do Polski naruszając przy tym polskie regulacje prawne. Z tego względu przekazane zostały w ramach readmisji służbom litewskim. Na terytorium Litwy Irakijczycy zaopatrzyli się w podrobione dokumenty i na ich podstawie ponowie przekroczyli nielegalnie polsko-litewską granicę by dotrzeć do Niemiec. 

Dzisiaj prowadzone są dalsze czynności z udziałem cudzoziemców w obecności tłumacza.

inf.pras NoSG


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 5:45:22
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij