Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Plan Gołdyna realnym pomysłem dla słubickiej lecznicy?

Piątek 16 października 2020 2 komentarze

Czy szpital powiatowy może stać się samorządowym? Czy gminy wykupią udziały?

Wczoraj (15.10.2020 r.) w UM w Słubicach odbyło się spotkanie radnych Rady Miejskiej z burmistrzem Mariuszem Olejniczakiem oraz prezydium Rady. Tematem przewodnim była przyszłość funkcjonowania NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o.o.

Do udziału w spotkaniu został zaproszony zarząd powiatu słubickiego wraz z radnymi. Na spotkanie stanowiło się 5 radnych Rady Powiatu. Radni powiatowi wypowiedzieli się o sytuacji panującej w szpitalu i jego problemach. Według przybyłych radnych powiatowych sytuacja jest trudna i skomplikowana. Burmistrz Słubic wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej wyrazili ubolewanie, że nie pojawił się nikt z zarządu powiatu lub zarządu lecznicy. Starosta Leszek Bajon w piśmie wysłanym do burmistrza Olejniczaka w sprawie debaty zaznacza, że wszelkie rozmowy na temat funkcjonowania jednostek powiatowych, w tym szpitala, odbywają się na bieżąco w gronie członków zarządu powiatu oraz radnych powiatowych. Starosta zaprasza także burmistrza i radnych Rady Miejskiej w Słubicach na spotkanie w tej sprawie, gwarantując, że zostanie przygotowane profesjonalnie z zachowaniem wszelkich standardów dotyczących debat. 

Co ustalono?

Radni (E.Guzik, K.BaczyńskaJ.Sadowski) prosili burmistrza aby ten nie ustawał w próbach spotkania się z zarządem powiatu. Ustalono, że Gmina Słubice zamierza przeznaczyć określone środki dla szpitala w Słubicach zgodnie z wnioskiem prezesa słubickiej lecznicy Łukasza Kaczmarka, leczy czy będzie to milion o tym radni będą decydować kiedy zostanie przestawione prowizorium budżetowe - dało się słyszeć podczas debaty. 

Kabaret?

Radny Dutkiewicz perorował, że w jego odczuciu to kabaret paranienormalnych, w którym gra, gdzie strony nie mogą się dogadać a on jest aktorem od którego oczekuje się posłuszeństwa. 

Ciekawy pomysł radnego Gołdyna?

Piotr Gołdyn - radny rady miejskiej w Słubicach już na wstępie przedstawił pomysł swojego autorstwa przejścia z politycznego zarządzania szpitalem na model biznesowy. 

O co chodzi? 

“Plan Gołdyna” - (ochrzczona na roboczo podcza spotkania nazwa przez jednego z radnych) zawierałby możliwość wykupienia udziałów w spółce NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach sp. z o.o. przez poszczególne gminy i przemianowaniu szpitala z powiatowego na samorządowy. 

„Liczy się nie jednorazowa pomoc dla szpitala w wysokości jednego czy nawet dwóch milionów. Chodzi o to aby pomagać stale i mieć wpływ na to jak zarządza się szpitalem i co się tam dzieje. Można wprowadzić dodatkowego członka zarządu, który z ramienia gmin zajmowałby się szpitalem. - dodaje P.Gołdyn

Pomysł Piotra Gołdyna spotkał się z aprobatą zarówno radnych Rady Miejskiej w Słubicach jak i przybyłych na to spotkanie Radnych Rady Powiatu.

Jaki będzie efekt wczorajszego spotkania? Przekonamy się niebawem. 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 30 września 2022 14:16:00
  • imieniny obchodzą:

    Wera, Zofia, Honoriusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij