Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Pisarka – autobiografia czy fikcja?

Wtorek 2 maja 2023 brak komentarzy

26.04.2023 o godz. 16:00 Czytelniczki z Dyskusyjnego Klubu Książki miały okazję podzielić się swoją opinią ma temat „Pisarki” Katarzyny Michalak. Wybrana na kwietniowe spotkanie pozycja literacka stanowi 40 już powieść spod pióra jednej z najbardziej poczytnych autorek prozy obyczajowej w Polsce. 

Świat od samego początku uraczył życie głównej bohaterki - Weroniki Nocyk niemal samymi przeciwnościami losu. Już jako dziecko musiała zmierzyć się z brakiem miłości ze strony jej rodziców-oprawców, stosujących względem niej wyrachowane metody tortur psychologicznych. Trudne dzieciństwo naznaczyło piętno na psychice dziewczynki i było źródłem jej zakrzywionej samooceny. Co zaskakujące, główna bohaterka wykazuje się przez całe swoje życie, godną podziwu, wolą walki i rezyliencją. 

Jak przyznaje sama autorka, książka należy do jednej z najbardziej osobistych i zaznacza żeby nie doszukiwać się ile faktów autobiograficznych pokrywa się z jej życiem osobistym. Klubowiczki doceniły ciekawy zabieg literacki – snucia opowieści w opowieści, a w trakcie spotkania rozgorzała dyskusja m.in. na temat wątku romantycznego Wiktora z Weroniką. Serce łamało od niesprawiedliwości jakie musiała przetrwać Weronika, śliczna, zdolna dziewczynka, która miała to nieszczęście, że osoby mające być jej oparciem, okazały się być katami. 

Lekkie pióro pisarki zachwyciło czytelniczki i z przyjemnością sięgnęły po kontynuacje Trylogii autorskiej Katarzyny Michalak.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i zapraszamy już na następne, które odbędzie się 31.05.2023 r. o godz. 15.00.

 

Zespół BPMiG w Słubicach 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 4:46:31
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij