Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Pisarka – autobiografia czy fikcja?

Wtorek 2 maja 2023 brak komentarzy

26.04.2023 o godz. 16:00 Czytelniczki z Dyskusyjnego Klubu Książki miały okazję podzielić się swoją opinią ma temat „Pisarki” Katarzyny Michalak. Wybrana na kwietniowe spotkanie pozycja literacka stanowi 40 już powieść spod pióra jednej z najbardziej poczytnych autorek prozy obyczajowej w Polsce. 

Świat od samego początku uraczył życie głównej bohaterki - Weroniki Nocyk niemal samymi przeciwnościami losu. Już jako dziecko musiała zmierzyć się z brakiem miłości ze strony jej rodziców-oprawców, stosujących względem niej wyrachowane metody tortur psychologicznych. Trudne dzieciństwo naznaczyło piętno na psychice dziewczynki i było źródłem jej zakrzywionej samooceny. Co zaskakujące, główna bohaterka wykazuje się przez całe swoje życie, godną podziwu, wolą walki i rezyliencją. 

Jak przyznaje sama autorka, książka należy do jednej z najbardziej osobistych i zaznacza żeby nie doszukiwać się ile faktów autobiograficznych pokrywa się z jej życiem osobistym. Klubowiczki doceniły ciekawy zabieg literacki – snucia opowieści w opowieści, a w trakcie spotkania rozgorzała dyskusja m.in. na temat wątku romantycznego Wiktora z Weroniką. Serce łamało od niesprawiedliwości jakie musiała przetrwać Weronika, śliczna, zdolna dziewczynka, która miała to nieszczęście, że osoby mające być jej oparciem, okazały się być katami. 

Lekkie pióro pisarki zachwyciło czytelniczki i z przyjemnością sięgnęły po kontynuacje Trylogii autorskiej Katarzyny Michalak.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie i zapraszamy już na następne, które odbędzie się 31.05.2023 r. o godz. 15.00.

 

Zespół BPMiG w Słubicach 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 4:23:43
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij