Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Paliwa nie zabraknie, uważajcie na fejki tworzone w internecie przez rosyjskich trolli

Piątek 25 lutego 2022 brak komentarzy

Wczoraj (24.02.2022 r.)  w godzinach wieczornych otrzymaliśmy liczne zapytania od naszych czytelników odnośnie dostępności oraz cen paliw na naszych słubickich stacjach. Internauci informowali o cenach sięgających 10 zł na litr benzyny czy oleju, a także o gigantycznych kolejkach do stacji benzynowych. 

Jak ustalił portal Bezprawnik w niektórych miejscowościach faktycznie zabrakło paliwa. Tyle, że był to skutek nie problemów z dostawami surowca, a olbrzymiego popytu ze strony klientów, na który stacje po prostu nie były przygotowane (i nie mogły być). 

Tak naprawdę, w czwartek rano w sieci zaczęły pojawiać się wpisy – głównie w mediach społecznościowych – informujące o tym, że przez wojnę na Ukrainie wkrótce zabraknie paliwa na polskich stacjach. Były to jednak fake newsy i przykład typowej dezinformacji ze strony kont rozprzestrzeniających rosyjską propagandę.

W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw – napisał w mediach społecznościowych Daniel Obajtek, prezes Orlenu

Inne koncerny również potwierdzają zabezpieczenie w paliwo na swoich stacjach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 0:17:46
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij