Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

PROJEKT Przerwij milczenie IV

Czwartek 22 grudnia 2022 brak komentarzy

Stowarzyszenie po PROstu. Pracownia Rozwoju Osobistego już od 2013r. realizuje projekty na podstawie zadania powierzonego przez Gminę Słubice w ramach programu przeciwadziałania przemocy. W sumie jest to już nasz 8 projekt z czego niektóre były 2-letnie.  

I tak właśnie mija nam pierwszy rok w ramach projektu “Przerwij milczenie IV” finansowanego ze środków Gminy Słubice. Na każdy rok projektu uzyskaliśmy środki w kwocie 15000,00 zł. Okres realizacji całego projektu to 8.04.2022r. - 31.12.2023r. Projekt skierowany jest do osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Celem jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrona ofiar przemocy. Zadanie będzie kontynuowane w roku 2023r. Można będzie nadal korzystać z pomocy psychologa oraz uczęszczać na warsztaty umiejętności społecznych z elementami treningu zastępowania agresji dla dzieci. 

Projekt w 2022r. skupiał się na trzech działaniach: pomocy osobom doświadczającym przemocy lub będących świadkami przemocy, działaniach profilaktycznych- ucząc dzieci jak radzić sobie z emocjami (jak je poprawnie rozpoznawać, nazywać. wyrażać), w działaniach pod presją, współdziałania w grupie itp. oraz filmikach edukacyjnych. 

Krótkie przedstawienie i podsumowanie realizowanych zadań w liczbach:

 • Konsultacje/Terapia psychologiczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych – 117 godzin z których skorzystało 18 osób,
 • Warsztaty Umiejętności Społecznych z elementami treningu zastępowania agresji dla dzieci – 17,5 godziny z których skorzystało 7 dzieci, zajęcia prowadzone były dla klas III – V,
 • Filmy edukacyjne i informacyjne dla mieszkańców.

Udział w projekcie jest bezpłatny, a więcej inf. można uzyskać pod nr tel. 665433124 u P. Moniki Dutkiewicz, koordynatora projektu. 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 5:26:38
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij