Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Oświadczenie zarządu powiatu słubickiego

Czwartek 27 października 2016 brak komentarzy

Prezentujemy oświadczenie w sprawie sytuacji w powiecie.

Prezentujemy oświadczenie zarządu powiatu słubickiego:

Od pewnego czasu w powiecie słubickim zagościł spokój. Spokój, który był tak potrzebny po różnego rodzaju niepotrzebnych i skandalicznych perturbacjach, jakich świadkami byli zarówno mieszkańcy naszego powiatu, jak i całego kraju. 

Niestety, pewna grupa osób, do której - co gorsza – należy także kilku powiatowych radnych, w dalszym ciągu pragnie destabilizacji pracy powiatu. Ich kuriozalna, a przede wszystkim bardzo kosztowna idea zorganizowania wśród mieszkańców referendum w sprawie odwołania obecnej Rady Powiatu, jest zupełnie nie na miejscu. Pomysłodawcy owej inicjatywy, jako uzasadnienie swoich działań, mętnie wskazują na nieprawidłowe działania Rady Powiatu, nie potrafiąc jednocześnie wskazać konkretnych argumentów, które pokrywałyby się z ich tezami. 

Widać tutaj, że niepogodzenie się z porażką członków obecnej opozycji licuje z żenującą wręcz chęcią odwetu na większości radnych. Tych samych radnych, dzięki którym powiat funkcjonuje wreszcie prawidłowo, ma ambitne plany, a wszystkie uchwały przyjmowane są zdecydowaną przewagą głosów. Czy właśnie dlatego ludzie ci mają zniknąć z samorządowego życia powiatu?
Zadziwiające jest również to, iż cała referendalna akcja została zapoczątkowana tuż po ogłoszeniu przez Wojewódzki Sąd Administracyjny wyroku, który jednoznacznie stwierdził, kto ma zasiąść w fotelu starosty. Wcześniej, gdy funkcję tę sprawował Piotr Łuczyński, inicjatorzy nie mieli zastrzeżeń do pracy Rady Powiatu. 

Można więc z całą stanowczością przypuszczać, że działania organizatorów referendum mają na celu nie tylko destabilizację pracy powiatu, ale także odwrócenie publicznej uwagi od spraw naprawdę istotnych, które część z tych osób wyraźnie chce ukryć.
Teraz, gdy zadania powiatu są realizowane w sposób należyty, trzeba powiedzieć sobie wprost: kolejne zamieszanie pogłębi istniejące spory i napięcia wokół powiatu słubickiego, które, także za sprawą inicjatorów wspomnianego referendum, towarzyszą mu niestety od kilkunastu miesięcy.

Marcin Jabłoński - starosta
Leopold Owsiakl - wicestarosta
Amelia Szołtun - członek zarządu
Danuta Sawicka - członek zarządu
Jan Maślakiewicz - członek zarządu


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 4:43:43
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij