Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

17 Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT

Czwartek 27 października 2016 brak komentarzy

Zapraszamy na inaugurację Festiwalu

Już jutro, o godzinie 15:15 w sali kinowej SMOK inauguracja 17 Festiwalu Nowej Sztuki lAbiRynT, a tymczasem trwają jeszcze małe prace i przymiarki....

O festiwalu:

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą 

Przez trzy dni od 28 do 30 października na pograniczu polsko-niemieckim odbywać się będzie kilkadziesiąt akcji artystycznych, liczne wystawy, pokazy filmowe, spotkania z artystami, wykłady, performance i happeningi.

Tegoroczny Festiwal Nowej Sztuki „lAbiRynT”odbywa się pod hasłem „Modyfikacje i reinterpretacje“ i proponuje wspólne odkrywanie tajemnic sztuki współczesnej. W czasie festiwalu zaprezentujemy twórczość artystów z 11 krajów: Belgii, Chorwacji, Czech, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwajcarii, USA, Włoch i Węgier.  
W założeniu programowym chodzi głównie o odniesienie się do tego, co w kulturze, architekturze i sztuce już jest, o nowe widzenie dawnych rzeczy, ale i powstałych obecnie. Może to też być reinterpretacja własnego dzieła, nowy jego wariant. Podczas 7 edycji festiwalu zaprosimy do podróży po sztuce współczesnej z odniesieniami i cytatami przeszłości. Czy pojawiające się stwierdzenie, że w sztuce wszystko już było jest ograniczeniem, czy wyzwala nowe potencjały kreacji i interpretacji? Podążając w labiryncie sztuki spróbujemy wspólnie odpowiedzieć na to pytanie. 
Program jest tak skonstruowany, aby żadne prezentacje się nie pokrywały, abyśmy mogli wędrować od jednej prezentacji do drugiej przez Słubice i Frankfurt. Rozpoczecie 28.10.2016 o godz. 15.15 w sali kinowej Słubicki Miejski Ośrodek Kultury

Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenie Słubfurt z Frankfurtu nad Odrą. 

Strona festiwalowa: www labirynt.slubice.eu
Link do facebook https://www.facebook.com/labirynt.festiwalnowejsztuki/…
Osoba do kontaktu: kurator festiwalu Anna Panek-Kusz Galeria OKNOgaleriaokno@op.pl; 604 588 465


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 5:13:37
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij