Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

OPS Słubice rozpoczyna nabór na zajęcia w nowo otwartej Placówce Wsparcia Dziennego

Czwartek 15 kwietnia 2021 brak komentarzy

Ośrodek Pomocy Społecznej w Słubicach informuje, że od 16 kwietnia 2021 roku rozpocznie nabór dzieci i młodzieży do uczestnictwa w zajęciach Placówki Wsparcia Dziennego znajdującej się na Oś. Świerkowym w Słubicach.
Celem pracy realizowanej w Placówce jest stwarzanie prawidłowych warunków rozwoju oraz zapewnienie opieki wychowawczej dzieciom i młodzieży mającym problemy rodzinne, emocjonalne, szkolne, zagrożonym demoralizacją lub uzależnieniem, przejawiającym zachowania problemowe oraz zapewnienie im pomocy specjalistycznej a także wspomaganie rodzin niewydolnych wychowawczo i zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Grupą docelową jest łącznie 45 młodych mieszkańców gminy w wieku od 12 do 18 roku życia. Dzieci młodsze i starsze przyjmowane będą w szczególnych przypadkach, których zasadność będzie rozpatrywać Zespół Wychowawców Placówki.
Placówka Wsparcia Dziennego świadczy usługi dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin w formie opiekuńczej (poprzez opiekę i wychowanie, pomoc w nauce, organizację czasu wolnego, zabawę i zajęcia sportowe oraz rozwój zainteresowań) oraz specjalistycznej (poprzez organizowanie terapii pedagogicznej, psychologicznej, socjoterapię, warsztaty umiejętności i inne zajęcia zgodnie z ustalonymi indywidualnymi programami korekcyjnymi podopiecznych). Zajęcia w placówce ruszają już w maju tego roku.
Wnioski o przyjęcie do placówki można pobrać w Ośrodku Pomocy Społecznej i składać osobiście w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach lub wrzucić do skrzynki znajdującej się przy wejściu do Ośrodka.
OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY
O KONTAKT Z PRACOWNIKAMI SOCJALNYMI 
OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W SŁUBICACH
Szczegółowe informacje na temat  rekrutacji można uzyskać: dzwoniąc pod numer : 95 758 23 94 w godzinach: poniedziałek 8.00– 16.00; wtorek –piątek 7.00 – 15.00

{fot: Gmina Słubice)


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 3:13:44
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij