Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Literacka podróż z Joanną Krzyżanek

Wtorek 7 czerwca 2022 brak komentarzy

W czwartek 2 czerwca 2022 r. w Oddziale dla Dzieci słubickiej biblioteki mieliśmy zaszczyt gościć Panią Joannę Krzyżanek,  bardzo popularną autorkę książek dla dzieci. Dla licznie zebranych młodych czytelników było to szczególne spotkanie autorskie, gdyż wraz z pisarką przyjechała również znana dzieciom gąska Walerka, najmilsze i najśmieszniejsze stworzonko.

Joanna Krzyżanek jest autorką wielu wspaniałych bajek, opowieści i wierszy dla dzieci. Ogromną popularnością cieszy się seria o Ignasiu Ziółko, Kurze Adeli i Kocie Papli oraz przygody Cecylki Knedelek. Autorka udowodniła na podstawie książki „Byki Weroniki”, że ortografia nie jest taka straszna i zdradziła dzieciom tajniki łączenia szkolnych zasad z zabawą. Przedszkolaki natomiast dowiedziały się czy należy jeść warzywa i jakie są tego konsekwencje. Ignaś Ziółko przekonał dzieci, że burak farbuje, papryka zieje ogniem, a marchewka zamienia zęby w marchewkowe.
Spotkania literackie zakończyły się fantastycznymi warsztatami plastycznymi, a piękne portrety oraz warzywne obrazy uczestnicy zabrali ze sobą na pamiątkę.


Na koniec, pisarka otoczona dziećmi, z uśmiechem i wielką cierpliwością składała autografy na specjalnie przygotowanych na tę okoliczność zakładkach do książek. Mamy nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie w pamięci młodych czytelników na bardzo długo i będzie zachętą do sięgania po książki naszego Gościa.
Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek odbyło się w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Dziękujemy! Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 3:16:39
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij