Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Gra w kolory – wystawa fotografii w słubickiej bibliotece

Wtorek 7 czerwca 2022 brak komentarzy

 

Gra w kolory – wystawa fotografii w słubickiej bibliotece

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii uczestników warsztatów grupy fotograficznej AKFA (Autorskiej Komórki Fotografii Artystycznej) odbywających się w Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Na wystawę składają się dwa projekty, które zrealizowane zostały pod wspólnym hasłem „Gra w kolory”. 

Pierwszy projekt to Kalendarz na 2022 rok. Kalendarze z Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury mają swoją tradycję i wydawane są już od dwudziestu lat. W tym roku uczestnicy ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą próbowali zilustrować, za pomocą fotografii, związki frazeologiczne i powiedzenia, w których występuje określony kolor. Chodziło o przedstawienie znaczenia, kontekstu, w jakim dane wyrażenie stosujemy. Kalendarz dedykowany jest Hospicjum Domowemu Św. Wincentego a’Paulo w Słubicach, aby wesprzeć jego misje, doceniając serce i zaangażowanie jakim obdarowuje swoich podopiecznych.

Kolor stał się również wyzwaniem drugiego projektu, który został zrealizowany podczas warsztatów w ramach Akademii lAbiRynT w 2021 roku. W bibliotece można podziwiać niezwykle barwne, nieoczywiste, czasami bardzo zaskakujące fotografie, na których znajdują się kolorowe klocki. Za ich pośrednictwem zostały opowiedziane historie, pewne spostrzeżenia i refleksje na temat otaczającego nas świata. 

Oba projekty były prowadzone i inspirowane przez Annę Panek-Kusz –kurator Galerii OKNO w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. 

Wystawę można oglądać w holu głównym biblioteki słubickiej. Zapraszamy!

Zespół BPMiG w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 0:17:10
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij