Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT 2020 w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą

Wtorek 13 października 2020 brak komentarzy

Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu brzmi: „MOMENT”.

Sytuacje wymusiła kreatywność działań, szukanie rozwiązań, nowe inicjatywy. Jak mówią organizatorzy - mamy do dyspozycji nowe technologiczne rozwiązania, dające możliwość współdziałania i nie rezygnowania z uczestnictwa w ważnych wydarzeniach. Prace nad festiwalem trwają. Już od końca maja odbywają się warsztaty dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą w ramach Akademii lAbiRynT. Rozpoczęliśmy je wirtualnie i nadal część z nich odbywa się za pomocą platformy zoom, ale zachowując wszystkie standardy przeszliśmy do realnych spotkań i pracy w grupach. Uczestnicy warsztatów wypracowują swoje realizacje, które będzie można zobaczyć na jednej z festiwalowych wystaw.

Tegoroczny festiwal przewidziany jest na przedostatni weekend października 23-25.10.2020 r

W Słubicach i Frankfurcie nad Odrą odbędzie się po raz 11, a licząc od pierwszych edycji, które odbywały się w Kłodzku, na pograniczu Polsko - Czeskim będzie to 21 odsłona. 

Jaki jest plan na tegoroczną edycję, jak będzie się różniła od poprzednich? 

Przypomnijmy Festiwal Nowej Sztuki lAbiRynT to trzy dni wypełnione sztuką: wystawy, spotkania autorskie, akcje multimedialne, wykłady, filmy artystyczne. Wszystko dostępne dla odbiorcy bez biletów wstępów, z przewodnikiem w postaci ulotki, mapy, kuratorów. Do tej pory podążaliśmy od jednej prezentacji do drugiej wspólnym korowodem i tego w tym roku zabraknie ze względów bezpieczenia. Nie będzie wspólnej wędrówki przez Słubice i Frankfurt od wystawy do wystawy, ale za to wszystkie prezentacje będą otwarte od piątku do niedzieli do oglądania w dowolnej kolejności. W sali kinowej SMOK powstanie studio festiwalowe, gdzie odbywać się będą rozmowy z artystami i wykłady o sztuce. Wszystko będzie również transmitowane na festiwalowej stronie labirynt.slubice.eu, zarówno wystawy jak również wykłady i spotkania autorskie. Tam również znajdą się aktualizowane na bieżąco informacje dotyczące organizacji wydarzenia. W tym roku zaplanowano 13 lokalizacji wystawowych na terenie obu miast. Nowością będzie transmisja z kilku galerii na świecie wystaw przygotowanych, specjalnie pod hasło festiwalu. Pandemia wymusiła nowe rozwiązania, dostosowanie formuły do nowej sytuacji, ale jednocześnie pozwala festiwalowi na szersze zaistnienie w świecie poprzez transmisje w internecie i zdalne wystawy. Będziemy obecni m.in w Japonii, Nowym Jorku, Słowacji, Czechach, Włoszech. Słoweni… Tegoroczny festiwal zafunkcjonuje w świecie wirtualnym i realnym.

To ważne dla naszego dwumiasta wydarzenie, z którego warto skorzystać. Więcej informacji przekażemy bliżej wydarzenia, ale już dziś warto zanotować i zabezpieczyć sobie termin 23-25.10.2020 r.   

Organizatorem wydarzenia jest Słubicki Miejski Ośrodek Kultury z galerią OKNO w Słubicach, Stowarzyszenie Słubfurt przy wsparciu miast: Słubic i Frankfurtu nad Odrą

Link do filmu promocyjnego zrobionego z prac tegorocznych artystów, jak również materiałów filmowych  z poprzedniej edycji 

https://www.facebook.com/labirynt.festiwalnowejsztuki/videos/869033353626007


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 30 września 2022 13:58:28
  • imieniny obchodzą:

    Wera, Zofia, Honoriusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij