Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Dzień Wiedzy o Niemczech w Collegium Polonicum w Słubicach

Wtorek 12 marca 2024 brak komentarzy

Dzień Wiedzy o Niemczech w Collegium Polonicum w Słubicach

W środę, 20 marca br. w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się Dzień wiedzy o Niemczech. To druga już odsłona wydarzenia skierowanego do uczennic i uczniów szkół średnich, którzy chcą zdobyć więcej informacji o kraju naszych sąsiadów. Na uczestników czeka pasjonująca wycieczka w nieznane wymiary niemieckiej historii, kultury, języka i relacji polsko-niemieckich.

Co będziemy robić? „Podczas prowadzonych w języku polskim warsztatów udamy się w podróż do Berlina – stolicy Niemiec i sceny wielu ważnych historycznych wydarzeń. Odwiedzimy Berlin w czasach, gdy mieszkali w nim Słowianie. Zanurzymy się oślepieni światłem neonów w szalonych latach dwudziestych, będziemy świadkami narodzin nowej kobiety, staniemy twarzą w twarz z nową modą i emancypacją kobiet. Dowiemy się także, dlaczego partii NSDAP udało się zdobyć pełnię władzy w Niemczech i przekształcić Republikę Weimarską w Trzecią Rzeszę” – mówi prof. Justyna Krauze-Pierz, współorganizatorka wydarzenia i Pełnomocnik Rektora UAM ds. dydaktyki w CP.

Ponadto, zobaczymy, jak powstały dwa państwa niemieckie i przyjrzymy się budowie muru berlińskiego. A na koniec zastanowimy się, jaką twarz ma współczesny Berlin, stolica zjednoczonych Niemiec: historyczną czy nowoczesną? Gwarantujemy dużo ciekawych wrażeń, sporą garść niemieckich słówek, ale przede wszystkim dobrą zabawę w gmachu Collegium Polonicum w Słubicach. Swoją wiedzę będzie można sprawdzić w konkursie w formie quizu Kahoot. Na najlepszych czekają nagrody!

Nauczyciele będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach „Historia w nauczaniu języka niemieckiego jako obcego”, które poprowadzi dr Sebastian Chudak z UAM.

Zgłoszenia na załączonym formularzu należy przesłać do 12 marca br. na adres e-mail: katarzyna.kochanska@amu.edu.pl

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji udziela:

Collegium Polonicum w Słubicach
Public Relations
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice
Tel. 61 829 6801
e-mail: katarzyna.kochanska@amu.edu.pl
www.cp.edu.pl


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 19:02:53
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij