Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Dyskusyjny Klub Książki znów działa!

Poniedziałek 4 kwietnia 2022 brak komentarzy

Po dłuższej przerwie w ostatnią środę marca (30.03.2022) w słubickiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Bardzo miło było  spotkać się przy kawie, ciastku i powitać uczestniczki.

Klubowiczki opowiadały co działo się u nich przez ten okres przerwy, co czytały i jakie książki polecają. W dalszej części spotkanie zostało poświęcone romantyzmowi polskiemu. Jak wiadomo 200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Jedna z uczestniczek spotkania opowiedziała o polskim romantyzmie, o życiu Adama Mickiewicza i przeczytała jedną z ballad pt. „Romantyczność”. Przedstawia ona losy Karusi, która nie potrafi sobie poradzić ze śmiercią ukochanego Jasieńka. Utwór ten dotyka problemu miłości, odmiennego postrzegania świata przez ludzi, a także samotności wśród społeczeństwa, które nie wierzy w cuda. Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze, rozmowom i śmiechom nie było końca.

Następne spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku i przedmiotem dyskusji będzie książka Guillaume Musso „ Dziewczyna z Brooklynu”.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i serdecznie zapraszamy na następne.

Zespół BPMiG w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 3:29:41
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij