Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Dotacja na remont ośrodka sportu w Słubicach

Czwartek 1 lipca 2021 brak komentarzy

Wicemarszałek Łukasz Porycki podpisał umowę z prezesem zarządu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach Krzysztofem Murdzą na wsparcie w wysokości 27.450,00 zł na remont budynku. 

- Co roku zarząd województwa przeznacza wsparcie na zabytki w naszym regionie. Dzięki tym środkom udało się ocalić ważne obiekty jak również ich cenne elementy – mówiwicemarszałek Łukasz Porycki.

Dotacje celowe na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze województwa lubuskiego przyznawane są na podstawie uchwały sejmiku województwa z 26 kwietnia 2021 r. Dzięki decyzji radnych, w tym roku 37 podmiotów otrzyma wsparcie na łączną kwotę 1,2 mln zł.  

27,4 tys. zł, które otrzyma SOSiR z budżetu województwa lubuskiego przeznaczone zostaną na remont zadaszenia arkad. – Ekspertyza, którą zleciliśmy wykazała, że praktycznie cała zabytkowa zabudowa arkadowa wymaga natychmiastowego remontu – mówi Krzysztof Murdza - prezes zarządu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach.

Przypomnijmy. To nie jedyne wsparcie, jakie gmina dostała w ostatnim czasie z Urzędu Marszałkowskiego. W kwietniu, w ramach programu Lubuska Baza Sportowa, gmina otrzymała 70 tys. zł dofinansowania do budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup stolarki drzwiowej i okiennej.

Zakres prac obejmuje remont połaci dachu w zakresie odnowienia pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych oraz remont instalacji odgromowej.

Dawny Stadion Wschodniomarchijski na terenie którego znajduje się budynek sportu i rekreacji SOSiR, podlegający planowanej inwestycji powstawał w etapach od 1914 roku do 1927 roku. W kolejnych latach przechodził on stopniową modernizację. Z upływem czasu obiekt ulegał ciągłym naturalnym działaniom przyrody, stąd podjęto działania w zakresie ochrony tego bardzo cennego i znamiennego dla województwa lubuskiego zabytku, na którym corocznie od wielu lat organizowanych jest ponad 100 wydarzeń sportowych, rekreacyjnych, turystycznych i kulturalnych zarówno na szczeblu krajowym, wojewódzkim i regionalnym. Warto zaznaczyć, że słubicki stadion należy do jednych z najstarszych stadionów w środkowej Europie.

Po zakończeniu wszystkich zadań inwestycyjnych na obiekcie realizowane będą  na rzecz mieszkańców i przybyłych gości zadania w zakresie kultury fizycznej, sportu, turystyki i rekreacji. Obiekt dzięki wykorzystaniu całej dostępnej infrastruktury sportowej będzie miejscem rywalizacji w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, pika nożna, tenis ziemny, pływanie, kolarstwo, golf i minigolf. Misja kulturalna realizowana będzie poprzez organizację festiwali, festynów, spotkań kulturalnych o wymiarze ponadnarodowym, ze względu na bliskie więzi miasta Słubice z Frankfurtem nad Odrą.

Koszt całkowity inwestycji wynosi 60.979,13 zł.

inf.pras. lubuskie.pl


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 0:08:45
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij