Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Apelu o odwołanie lubuskiej posłanki Elżbiety Płonki z Izby Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim

Środa 30 czerwca 2021 1 komentarz

Haniebne słowa lubuskiej Posłanki w Sejmie. Poseł Partii Zieloni apeluje o jej wyłączenie z Okręgowej Izby Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim. 

W reakcji na homofobiczne słowa lubuskiej Posłanki Elżbiety Płonki, które padły 25 czerwca z mównicy sejmowej, Poseł Partii Zieloni dr Tomasz Aniśko zwrócił się z apelem o wykluczenie Posłanki z Okręgowej Izby Lekarskiej. Posłanka Płonka (klub Prawo i Sprawiedliwość), z zawodu lekarz medycyny rodzinnej, w swej haniebnej wypowiedzi deklarowała m.in., że „[…]to LGBT jest właśnie przyczyną, że dzieci popełniają samobójstwo.[…]”

„Stwierdzenie takie jest krzywdzące i dyskryminujące wobec społeczności osób LGBT+. Jednym z fundamentów bycia lekarzem jest niesienie pomocy potrzebującym, a nie atakowanie ich. Pogląd lubuskiej Posłanki jest nieprawdziwy i stojący w zaprzeczeniu do kodeksu etyki lekarskiej. Tego typu wypowiedzi doprowadzają do zachwiania poczucia bezpieczeństwa wśród młodzieży. Mówienie o <<ideologii>>, zamiast o <<ludziach>> jest przejawem odczłowieczania.” – pisze w swym apelu Poseł Partii Zieloni.

Konsekwencje jawnej homofobii, bifobii i transfobii są ogromne. Doprowadzając do stresu związanego z przynależnością do mniejszości seksualnych lub płciowych, mogą powodować liczne konsekwencje kliniczne, takie jak: depresja, stany lękowe, niepokoje, samookaleczanie, czy w końcowym efekcie samobójstwa. Polska znajduje się w niechlubnej czołówce europejskich krajów pod względem samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Badania wykazują, że nawet 70% młodzieży LGBT+ miało myśli samobójcze.

„Posłanka Płonka, członkini Izby Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim, często powołuje się na fakt bycia lekarzem i w swoich wypowiedziach podpiera się autorytetem, którym cieszy się środowisko lekarskie w polskim społeczeństwie. Jednocześnie jej wypowiedzi godzą w dobre imię lekarek i lekarzy. Dlatego zwracam się do Państwa o jednoznaczne odcięcie się od słów Posłanki Płonki i bezzwłoczne wyłączenie jej z Izby Lekarskiej w Gorzowie Wielkopolskim.” – apeluje Poseł Aniśko.

PELNA TREŚĆ APELU:


 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 1:18:33
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij