Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Do Polski próbowało wjechać 1600 osób bez testu

Środa 31 marca 2021 brak komentarzy

Na granicy polsko-niemieckiej od wtorku pojawiły się stałe punkty kontroli Straży Granicznej. Każda osoba wjeżdżająca do kraju musi mieć przy sobie negatywny wynik testu diagnostycznego. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą, bo tylko w ciągu jednej doby bez testu próbowało wjechać do Polski ponad 1600 osób. Blisko 350 osób zawrócono z powrotem do Niemiec. 

Kontrole sanitarne osób przemieszczających się przez granicę państwową prowadzone są w sposób wyrywkowy. Na zachodniej granicy funkcjonują posterunki stałe, w których funkcjonariusze przez całą dobę wykonają czynności kontrolne wobec podróżnych udających się z Niemiec do Polski. Kontrole sanitarne realizowane są także w postaci patroli mobilnych. Patrole te przemieszczają się w rejony dróg przecinających granicę państwa. 

- W ciągu ostatniej doby funkcjonariusze SG skontrolowali 3 923 osoby udające się z Niemiec do Polski. Okazało się, że 1 607 osób nie posiadało negatywnego testu, 1 183 osoby były zwolnione z konieczności posiadania takiego testu i byli to w większości pracownicy transgraniczni lub uczniowie szkół oraz ich opiekunowie. Natomiast 345 osób, które nie miało negatywnego wyniku testu, zrezygnowało z dalszej podróży do Polski, a kolejne 79 osób pouczono o obowiązku skontaktowania się z sanepidem i udania się na 10-dniową kwarantannę – mówi w rozmowie z portalem lubuskie24.pl mjr SG Joanna Konieczniak

Na zachodniej granicy w kontrole sanitarne zaangażowanych zostało w pierwszej dobie 67 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jednak jak informuje Joanna Konieczniak, ilość funkcjonariuszy realizujących te zadania będzie się zwiększała, a co za tym idzie, zwiększona zostanie także liczba patroli, oraz liczba dokonywanych kontroli.

Kontrole sanitarne odbywają się od 27 lutego także na granicy południowej z Republiką Czeską. Ruch w tamtym rejonie jest nieco mniejszy. Ostatniej doby na polsko-czeskim odcinku granicy państwowej znajdującej się na Dolnym Śląsku funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali wyrywko ponad 1 300 osób, z których 1 027 było zwolnionych z konieczności posiadania negatywnego wyniku testu, 24 osoby wróciły do Czech, natomiast 11 pouczono o konieczności podania się obowiązkowej kwarantannie.

Źródło: lubuskie24.pl


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 18 czerwca 2021 8:35:15
  • imieniny obchodzą:

    Elżbieta, Paula, Marek

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij