Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie w kasie chorych BARMER?

Niedziela 6 sierpnia 2023 2 komentarze

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie w kasie chorych BARMER?

Od wielu lat tysiące osób z Polski podejmuje zatrudnienie w Niemczech. Czasami trudno im odnaleźć się w nowym systemie prawnym, gąszczu przepisów i formalności. Dotyczy to zarówno osób, które wyjeżdżają na stałe, jak i pracowników transgranicznych.

Bardzo często gwarantowany przez niemieckiego ustawodawcę wybór kasy chorych jest dziełem przypadku np.  pracownicy zgłaszani są do kasy chorych przez pracodawców, bez prawa wyboru.

Nie mają wiedzy o zakresie ubezpieczenia i zasadach jego funkcjonowania.

Dlatego Kasa Chorych BARMER kładzie szczególny nacisk na jak najlepszy serwis i obsługę w języku polskim oraz kompleksowa informację o zakresie i zasadach ubezpieczenia- zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego

Małgorzata Gregor                      

+49 15127612059           

E-Mail: malgorzata.gregor@barmer.de   

Agnieszka Woźna

E-Mail: agnieszka.wozna@barmer.de

oraz odwiedzenia naszego oddziału we Frankfurcie nad Odrą mieszczącego się w centrum handlowym Oderturm. Czekamy na Ciebie!

Jako pracownicy ustawowej kasy chorych BARMER, działającej na terenie całych Niemiec codziennie stykamy się z tematyką ubezpieczeń naszych rodaków w Niemczech i pytaniami z tym związanymi.

Z myślą o naszych ubezpieczonych przygotowaliśmy stronę w języku polskim, 

www.barmer.de/pl 

Można znaleźć tu najważniejsze informacje o zakresie ubezpieczenia. Strona jest cały czas aktualizowana i uzupełniana o nowe treści. 

Wybierając BARMER masz zagwarantowane ubezpieczenie bez względu na to, gdzie mieszkasz i gdzie ma siedzibę Twój pracodawca – nie musisz zmieniać kasy za każdym razem, kiedy zmieniasz miejsce pracy czy zamieszkania.

BARMER jako druga co do wielkości, prężna kasa chorych działająca na rynku od 109 lat, ciesząca się zaufaniem ponad 8 milionów ubezpieczonych, gwarantuje najwyższy standard ubezpieczenia i szeroki pakiet świadczeń.

Dbamy również o ubezpieczonych z Polski – kompleksowo zajmiemy się Twoim ubezpieczeniem – rejestracją formularza S1 w NFZ, zwrotami za leczenie w Polsce czy ubezpieczeniem rodzinnym.

Jeśli podejmiesz zatrudnienie na terenie Niemiec po raz pierwszy wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Procedura zgłoszenia jest bardzo prosta – przygotujemy wniosek i udzielimy wszelkich informacji.

A jeśli kasa chorych, w której jesteś aktualnie ubezpieczony nie spełnia Twoich oczekiwań i chciałbyś ją zmienić, przejmiemy proces wypowiedzenia i przeniesienia do BARMER. 

Kasę chorych można zmienić raz na 12 miesięcy z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia. Miesiąc, w którym składamy wypowiedzenie nie wlicza się do okresu wypowiedzenia. 

Przy zmianie pracodawcy istnieje możliwość natychmiastowej zmiany kasy. Nie obowiązuje wówczas dwumiesięczny okresu wypowiedzenia. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych ubezpieczonych rok temu BARMER nawiązał współpracę z Centrum Medycznym BRANDMED w Słubicach. Dzięki temu pacjenci ubezpieczeni w BARMER mają dostęp do bezpłatnego leczenia na podstawie karty ubezpieczeniowej. 

Naszym priorytetem są: profilaktyka zdrowotna oraz optymalna opieka i leczenie w przypadku choroby

„Zdrowie na przyszłość” to nasze motto przewodnie. Priorytetem kasy są: profilaktyka zdrowotna oraz optymalna opieka i leczenie w przypadku choroby. Poniżej szczegóły oferty.

Ubezpieczenie rodzinne

W ramach bezpłatnego ubezpieczenia rodzinnego członkowie rodziny mogą korzystać z takiej samej ochrony. Małżonkowie i dzieci nie mieszkający na terenie Niemiec mogą być objęci ubezpieczeniem pod pewnymi warunkami. O szczegółach poinformuje doradca.

Elektroniczna karta ubezpieczenia zdrowotnego 

BARMER Gesundheitskarte zapewnia szybki dostęp do najlepszego leczenia i opieki zdrowotnej.  Po jej okazaniu możliwe jest skorzystanie z doraźnej lub stacjonarnej pomocy medycznej na terenie całej Unii Europejskiej w razie nagłego wypadku.

Pracownicy BARMER pomogą również w procedurze zgłoszenia ubezpieczenia do NFZ, aby móc korzystać ze świadczeń również na terenie Polski

Zwolnienia lekarskie oraz zasiłek chorobowy

BARMER akceptuje zwolnienia lekarskie wystawione przez lekarzy w Polsce. Ważne jest oznaczenia diagnozy. BARMER zapewni wsparcie, kiedy przez dłuższy czas ubezpieczony będzie na zwolnieniu. Po 6 tygodniach wypłacania zasiłku przez pracodawcę BARMER wypłacać będzie zasiłek chorobowy. Również w przypadku choroby dziecka do 12 roku życia osobom pracującym przysługuje prawo do zasiłku chorobowego. 

Stomatologia, protetyka i ortodoncja dla dzieci

BARMER refunduje koszty badań profilaktycznych oraz leczenia stomatologicznego dorosłych i dzieci. Leczenie ortodontyczne dzieci i młodzieży również jest objęte refundacją. 

BARMER zaleca regularne korzystanie z bezpłatnych badań profilaktycznych. Na podstawie udokumentowanych regularnych badań ubezpieczenie ograniczają swój udział własny w finansowaniu leczenia protetycznego. BARMER przejmuje koszty leczenia protetycznego w ramach regulacji ustawowych min. korony, mostki i protezy. Warunkiem jest min. roczny okres ubezpieczenia w Niemczech. 

Badania profilaktyczne

Ubezpieczeni w BARMER są uprawnieni do licznych badań kontrolnych i przesiewowych m.in. u dermatologa.

Świadczenia dla kobiet w ciąży

BARMER pokrywa koszty wielu badań profilaktycznych i otaczamy przyszłe mamy opieką od samego początku trwania ciąży. Oferuje wiele świadczeń, które w optymalny sposób uzupełniają ustawowo określony zakres badań profilaktycznych oraz szczepień przewidzianych dla dzieci.

100% zwrotu kosztów szczepień przed podróżą

Kasa chorych oferuje również szeroką paletę programów zdrowotnych. Program BARMER Bonus – zbierając punkty można uzyskać zwrot do 100 Euro rocznie lub wykorzystując je np. na higienizację u dentysty.

 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 4:19:08
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij