Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Czy wysokie kwoty mandatów działają na wszystkich kierowców?

Wtorek 8 lutego 2022 brak komentarzy

Policjanci słubickiej drogówki codziennie strzegą bezpieczeństwa na terenach dróg komunikacyjnych naszego powiatu. Wraz z wejściem w życie nowelizacji Prawa o Ruchu Drogowym z dniem 01 stycznia 2022 roku mieli nadzieję, że piraci drogowi zdejmą przysłowiową „nogę z gazu” i będą stronić od nieodpowiednich zachowań na drodze.

Na terenie dróg naszego powiatu są prowadzone i realizowane działania przez policjantów ruchu drogowego, działania takie często występują pod różnymi nazwami i hasłami „trzeźwość”, „prędkość” czy też „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Jednak wszystkim tym działaniom przyświecają wspólne i priorytetowe cele mające za zadanie zapewnić i poprawić bezpieczeństwo na drogach, ujawniać i zwalczać przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym w tym eliminować nietrzeźwych kierujących stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo odpowiednich narzędzi w walce z piractwem drogowym, które mundurowi nabyli z dniem 1 stycznia , niektórzy zmotoryzowani zlekceważyli obowiązujące przepisy drogowe, a spotkanie z policjantami na słubickich drogach okazało się dla nich zaskakująco kosztowne.

Tylko w minionym tygodniu słubiccy policjanci ujawnili poniższe naruszenia:

  • 31 stycznia 2022 roku – Kunowice , przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 32 km/ h ( 82/50km) pojazdem osobowym niedopuszczonym do ruchu ( łączna kwota mandatu karnego 2300 złotych i 9 punktów karnych.

  • 31 stycznia 2022 roku – Radachów, przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 35km/ h ( 85/50km) pojazdem ciężarowym , kwota mandatu karnego 800 złotych i 6 punktów karnych

  • 31 stycznia 2022 roku- przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 37km/ h ( 87/50km) pojazdem ciężarowym , kwota mandatu karnego 1000 złotych i 8 punktów karnych

  • 02 lutego 2022 roku - Słubice, ul. 1 Maja - wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przez kierującego pojazdem osobowym ( 1500 złotych w drodze mandatu karnego)

  • 02 luty 2022 roku - Słubice, ul. Rzepińska - wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przez kierującego pojazdem osobowym ( 1500 złotych w drodze mandatu karnego oraz 10 punktów karnych)

  • 02 luty 2022 roku - Urad, przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 36km/ h ( 86/50km) pojazdem osobowym , kwota mandatu karnego 800 złotych i 6punktów karnych

  • 03 luty 2022 roku - Górzyca- przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 49km/ h ( 99/50km) pojazdem osobowym , kwota mandatu karnego 1000 złotych i 8 punktów karnych

  • 07 luty 2022 roku - Sułów- kierowanie pojazdem nie dopuszczonym do ruchu-, mandat karny w wysokości2000 złotych.

     

Ponadto słubiccy policjanci  ujawnili w tym okresie czterech kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości, w tym jeden z nich okazał się niechlubnym rekordzistą minionego tygodnia i po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że posiadał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 

 

Wysokie kary grzywny czy punkty karne, nie powinny być jedynym czynnikiem wpływającym na poprawę bezpieczeństwa na drogowych. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien wiedzieć, że  niebezpiecznym manewrem czy nadmierną prędkością może spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób, a co za tym idzie ponieść surowsze lub niejednokrotnie tragiczne w skutkach konsekwencje. 

inf.pras.

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

aspirant Agnieszka Kaczmarek 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Środa 24 czerwca 2026 12:26:14
  • imieniny obchodzą:

    Danuta, Emilia, Jan

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij