Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Czy jedna decyzja burmistrza Olejniczaka wyłączy sale przy ogólniaku z użytkowania?

Środa 6 lipca 2022 brak komentarzy

Do redakcji trafił list otwarty w którym Rada Rodziców oraz Rada Pedagogiczna "proszą o zmianę decyzji wydajej przez Mariusza Olejniczaka - burmistrza Słubic odnośnie posadowienia dodatkowych zbiorników wodnych na "deszczówkę" przez co inwestycja się wydłuży i będzie kosztowna" - tak twierdzą rodzice ucznów Liceum Ogólnokształcącego w Słubicach.  
Rodzice zwracają uwagę także na to, że podczas oddawania sportowych sal miejskich przy SP2 i SP3 takie zbiorniki nie były wymagane.

Zamieszczamy list otwarty skierowany na ręce burmistrza Olejniczaka. List został podpisany z imienia i nazwiska przez Radę Rodziców oraz Radę Pedagogicznną.

Zamieszczamy treść listu:

"Szanowny Panie Burmistrzu!

Kiedy kilka lat temu dowiedzieliśmy się, że przy Zespole Szkół Licealnych ma powstać nowoczesna sala gimnastyczna, nie posiadaliśmy się z radości. Oczami wyobraźni widzieliśmy już nasze dzieci, które uczą się wychowania fizycznego nie w zagrzybionym pomieszczeniu, lecz w komfortowym obiekcie, zamiast grać w piłkę na zapadającym się klepisku robią to na równej podłodze oraz że uprawiają inne sporty bez obaw, że mogą przypłacić to zdrowiem, ze względu na stan techniczny budynku. 

Nasza radość była tym większa, że z zadowoleniem śledziliśmy postępy prac na budowie – od fundamentów do stanu dzisiejszego. No właśnie, stan dzisiejszy… Budowa stanęła w miejscu. Kiedy zaczęliśmy pytać, co jest tego przyczyną, nie mogliśmy wprost uwierzyć.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że przeszkodą nie jest brak funduszy czy opieszałość robotników, lecz… zwykła, jedna decyzja administracyjna, wydana przez Urząd Miejski w Słubicach. „Zwykła, jedna”, lecz skutecznie spowalniająca prace na budowie. Ów dokument zmienia dotychczasowe warunki techniczne odprowadzenia wód opadowych i roztopowych wskazując, iż z uwagi na „przeciążenia hydrauliczne istniejącego systemu”, nakazuje się (to warunek przyłączenia odprowadzenia wód, czyli, de facto, podjęcia dalszych prac) „budowę zbiornika retencyjnego lub rozwiązania alternatywnego w celu zmagazynowania wód opadowych.”

Sprawa o tyle wydaje się niejasna, że oddane do użytku przecież niedawno hale sportowe przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach nie posiadają takowych zbiorników, a gmina nie uzależniała kontynuacji budowy ww. obiektów od wydania podobnych decyzji.

Warto dodać, że od 2016 roku (czyli od czasu, w którym wydano dla sali pierwsze warunki techniczne dotyczące wód opadowych, uwaga: niezawierające nakazu budowy dodatkowych zbiorników), w okolicy Zespołu Szkół Licealnych nie przybyło nowych budynków, a co za tym idzie – nie zwiększyły się zlewnie wód opadowych, przez co nie ma ryzyka wystąpienia przeciążenia.

Budowa wskazanych zbiorników to nie tylko dodatkowe, niemałe koszty, czas, ale i mnóstwo formalności, które przesuwają oddanie do użytku sali gimnastycznej o wiele kolejnych miesięcy.

Dlatego, mając na uwadze dobro naszej młodzieży, uprzejmie prosimy o zmianę ww. decyzji. Uczniowie mają prawo ćwiczyć w godnych warunkach, nie narażając się przy tym na utratę zdrowia. 

Mamy nadzieję, że nasz głos zostanie wysłuchany – wszak nie chodzi tu o nas, lecz o nasze dzieci."

Co na to burmistrz Olejniczak, czekamy na oświadczenie w tej sprawie.

 

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 5:12:13
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij