Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Bartek Cieślak doczekał się windy, pomogło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

Wtorek 18 października 2022 brak komentarzy

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Słubicach, Bartek Cieslak doczekał się windy. Bartek w lipcu 2008 roku doznał udaru mózgu, którego skutkiem jest porażenie czterokończynowe. Od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Jego prawa ręka i noga są sparaliżowane w mniejszym stopniu, dzięki czemu może np. rozwijać swoją pasję do malowania.  Bartek mieszka z rodzicami, którzy są już szczęśliwymi emerytami, ale co się wiąże z wiekiem, mają coraz mniej siły i pomaganie Bartkowi jest dla nich teraz trudniejsze. Szczególnym wyzwaniem dla nich są moje codzienne wyjścia na rehabilitację. Mieszkam na wysokim parterze i do wyjścia z budynku dzieli mnie 15 schodów. Dla osoby pełnosprawnej może to się wydawać niewiele, ale dla mnie każde zejście i wejście po schodach to bardzo trudne przedsięwzięcie, do którego jest mi niezbędna pomoc.  

Od dziś (18.10) Bartek może cieszyć się pełnosprawnym, nowoczesnym dźwigiem, który stanął przy jego balkonie i przeszedł odbiór techniczny.

Bartkowi pomogli internauci, którzy przekazali na zakup windy na specjalnej zbiórce internetowej aż 22 230,34 zł.dodatkowe pieniądze wyłożyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w postaci dotacji wysokości 40 250 zł a resztę ludzi dobrej woli. Całość inwestycji wyniosła 84 000 zł. 

fot. W.Obremski/Starostwo Powiatowe w Słubicach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 4:22:29
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij