Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

ART | an der Grenze | na granicy 2021 – odbędzie się w dniach 16 - 23 lipca. Po raz pierwszy po niemieckiej i polskiej stronie Odry!

Niedziela 4 lipca 2021 brak komentarzy

W dniach 16-23 lipca 2021 roku odbędzie się już po raz 9. polsko-niemiecki festiwal sztuki ART | an der Grenze | na granicy! Zgodnie z tegorocznym mottem “Doppelt hält besser  | do dwóch razy sztuka" po raz pierwszy wystawimy się po niemieckiej i polskiej stronie naszego dwumiasta. Wystawę będzie można zobaczyć na Kleine Oderstraße 5 po stronie Frankfurckiej oraz w Galerii OKNO (Mała Galeria) w SMOKu w Słubicach. 

Ponieważ festiwal mógł się odbyć tylko w oknie wystawowym jesienią ubiegłego roku, chcemy nadrobić niektóre punkty programu, które nie mogły się odbyć w 2020 roku. Oprócz wystawy mamy szereg programów towarzyszących: warsztaty i zajęcia, wernisaż z występem na żywo, finisaż z silent disco oraz specjalną wystawę na temat mostu miejskiego. 

Również wśród 9 artystów można znaleźć znajome twarze: niektórzy z nich wystawiali już na ART w oknie wystawowym. Wyposażeni w nowe i znane prace, mają możliwość zaprezentowania swojej twórczości po raz kolejny w ramach pełnego festiwalu. Z Marianem Mietchen i Gabriele Stolze mamy również 2 nowych uczestników. Artyści pochodzą z pogranicza polsko-niemieckiego i niemiecko-holenderskiego, z Berlina, z Rosji i Ukrainy. Spektrum artystyczne obejmuje malarstwo, rzeźbę, instalację, malarstwo na tkaninie oraz fotografię analogową i cyfrową.

Zachowaliśmy zeszłoroczny charakter co-workingowy: Oprócz wystaw indywidualnych, artyści mają możliwość i przestrzeń do wspólnej twórczości.

Wystawiający: Sascha Bels (RU/D; rysunek, malarstwo, ilustracja), Roman Boichuk (UA/D; fotografia analogowa), Pedra Guiness (D; malarstwo i technika mieszana na panelach drewnianych), Patrycja Krzeptowska (PL; ceramika, malarstwo akrylowe, malarstwo na tkaninie), Alfred Mevissen (D; rzeźba i sztuka projektowa), Zuzanna Piskunowicz & Sebastian Wieliczko (PL; malarstwo i fotografia), Marian Mietchen (D; fotografia), Gabriele Stolze (D; malarstwo akwarelowe).

ART | an der Grenze | na granicy łączy kulturę niemiecką i polską. Festiwal sztuki organizowany jest na zasadzie wolontariatu przez studentów Uniwersytetu Europejskiego Viadrina oraz mieszkańców miast Frankfurtu nad Odrą i Słubic. Wszystkich członków łączy miłość do sztuki i cel, jakim jest zbliżenie ludzi poprzez festiwal i ożywienie centrum miasta.

ART | an der Grenze | na granicy odbywa się pod patronatem stowarzyszenia Kunstgriff e. V. 

9. rok festiwalowy jest sponsorowany i wspierany przez: Miasto Frankfurt (Oder), Kulturbüro Frankfurt (Oder), Allgemeiner Studentischer Ausschuss (AStA), Studierendenparlament jak również Förderkreis der Europa-Universität Viadrina, Sparkasse Oder-Spree, SMOK-Galeria OKNO, WohnBau Frankfurt (Oder), verbuendungshaus fforst, WG Bar, BLOK O i Werk1.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 19:16:51
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij