Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

“Antarktyka miłości” Sary Stridsberg w DKK

Wtorek 4 kwietnia 2023 brak komentarzy

W środowe popołudnie w słubickiej bibliotece grono czytelniczek miało okazję porozmawiać na temat książki “Antarktyka miłości” Sary Stridsberg w ramach marcowej edycji Dyskusyjnego Klubu Książki. 

Sara Stridsberg stworzyła portret bezbronnej, młodej kobiety opisującej czytelnikowi własną śmierć. Książka traktuje o wykluczeniu, brutalności i matczynej miłości. Życie Inni, głównej bohaterki, wypełniają traumatyczne doświadczenia - utonięcie brata, trudna relacja jej rodziców, narkomania, prostytucja. Przeżycia te wprowadziły bohaterkę w stan głębokiej apatii, beznamiętnie zgadza się ona na śmierć z rąk zabójcy. Narratorka Inni składa świadectwo - opowiada o swoim krótkim, burzliwym życiu i o ostatnim momencie na świecie. Z kolei po śmierci przyjmuje rolę obserwatora bliskich jej osób - rodziców oraz jej własnych dzieci, których losy toczą się w Szwecji. 

Lektura wymaga od czytelnika pewnego trudu, bowiem obraz wyłaniający się ze stron jest niepokojący, szokujący i brutalny. Opisuje mroczne aspekty ludzkiej natury, znajdziemy tu realistyczny opis życia grupy wykluczonej z życia społecznego. 

Na członkinie Klubu czekała także wielkanocna niespodzianka. W trakcie spotkania poruszyliśmy temat tradycji wielkanocnych i jak zmieniały się one na przestrzeni lat. Nie zabrakło również elementu zabawy - symbolicznego stuknięcia się jajkiem oraz słodkiego upominku dla uczestniczek. 

Zespół BPMiG w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 4:12:13
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij