Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Zmiana organizacji ruchu na Wszystkich Świętych

Poniedziałek 31 października 2016 brak komentarzy

W dniu Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w Słubicach w obrębie ulic: Sportowa, Obozowa, Rzepińska i Kupiecka. Jest to spowodowane znacznym wzrostem natężenia ruchu w okolicach cmentarza.

1 listopada dojazd do parkingów położonych wokół cmentarza i bazaru odbywać się będzie ulicami: 1 Maja i Kupiecką, a wyjazd: Sportową, Rzepińską, Obozową i Folwarczną. Fragment ul. Sportowej, na odcinku od drogi brukowej na cmentarz do skrzyżowania z ul. Obozową i Rzepińską, będzie ulicą jednokierunkową.

Przy skrzyżowaniu ul. Sportowej z drogą brukową prowadzącą bezpośrednio do cmentarza już od 31 października zostanie ustawiony posterunek policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze będą regulowali tam ruchem pojazdów wjeżdżających na parking przy cmentarzu. Bezpośrednio do cmentarza dojechać będą mogły tylko osoby niepełnosprawne i starsze. Wyjazd z tego parkingu odbywać się będzie w kierunku ul. Sportowej specjalnie utwardzonym i oznakowanym zjazdem za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Informujemy ponadto, że tego dnia, a także 31 października, od 10.45 do 16.00, będzie można dojechać na cmentarz dodatkowym autobusem komunikacji miejskiej, który kursował będzie co 45 minut (koszt biletu 1,50 zł). Autobus odjeżdżał będzie z dworca przy ul. Akademickiej (koło urzędu miejskiego), a kolejne przystanki będą przy: Chopina (obok sklepu Lidl), Kościuszki (przy sklepie Intermarche), Konopnickiej, Sienkiewicza (przystanek przy "samochodówce"), Niepodległości (przy kościele) i Sportowej. 

- Prosimy o korzystanie w tych dniach w większym zakresie z komunikacji miejskiej oraz przemieszczanie się na cmentarz w miarę możliwości pieszo – mówi komendant SM Wiesław Zackiewicz. - Wpłynie to na poprawę płynności ruchu na drogach dojazdowych, ułatwi pracę służbom porządkowym i przyśpieszy dotarcie do cmentarza – dodaje.
źródło:
http://www.slubice.pl/pl/wiadomosci?id=3684


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 4:01:45
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij