Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Złóż swój podpis w Słubicach! Trwa zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą Legalna Aborcja.

Środa 11 sierpnia 2021 brak komentarzy

22 października 2020 Trybunał Konstytucyjny wydał decyzję o niezgodności z konstytucją przesłanki dopuszczalności przeprowadzenia aborcji z przyczyn embriopatologicznych w ustawie antyaborcyjnej. Choć decyzja weszła w życie dopiero pod koniec stycznia, w praktyce zmiana ta zadziałała od razu. Jak donosi nieformalna inicjatywa mająca na celu odtabuizowanie aborcji - Aborcyjny Dream Team - już 23 października na telefon Aborcji Bez Granic zadzwoniły pierwsze osoby, którym odmówiono aborcji w polskich szpitalach mimo, iż miały do tego prawo zagwarantowane wciąż obowiązującym przepisem ustawy.

Przez ostatnie 6 miesięcy grupy działające w ramach Aborcji Bez Granic pomogły tysiącom osób z Polski w dostępie do aborcji. 597 osób mogło przerwać ciążę w zagranicznej klinice w drugim trymestrze. Łącznie z pomocy Aborcji Bez Granic skorzystało ponad 17 tysięcy osób. 

Od czasu skandalicznego wyroku Trybunału kobiety w Polsce - zmuszone poszukiwać pomocy poza granicami kraju - przeżywają piekło. Według danych Aborcji Bez Granic, od 22 października każdego dnia co najmniej 3 osoby dziennie wyjeżdżają na aborcje w drugim trymestrze do zagranicznej kliniki w Niemczech, Holandii, czy Anglii.

Aborcje nie zniknęły. Nadal są, były i będą. Dlatego tak ważne jest zapewnienie kobietom dostępu do bezpiecznej aborcji. W odpowiedzi na skandaliczną sytuację - po raz kolejny pozbawionych pomocy - kobiet w Polsce, Komitet inicjatywy obywatelskiej Legalna aborcja. Bez kompromisów, przygotował projekt ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych, pod którym właśnie ruszyła zbiórka podpisów. 

Osoby popierające inicjatywę obywatelską Komitetu mogą złożyć swój podpis lub podpisane karty poparcia w Biurze Poselskim Posła Tomasza Aniśko:

Plac Przyjaźni 18/14 (wejście od ulicy Seelowskiej), 69-100 Słubice

w godzinach pracy biura: 

Poniedziałek-środa, piątek 10:00 - 15:00 oraz czwartek 12:00 - 18:00

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 3 grudnia 2021 14:42:02
 • imieniny obchodzą:

  Franciszek, Hilary, Ksawery

Ostatnie komentarze
 • Piłkarski Laur

  MichaelInvat: У Нас скидки круглый год! HoOkAh MaGic наш официальный бренд Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт и...

  Piątek 3 grudnia 2021

 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra: seriózní nabídka půjčky na vánoční večírek Dobrý den, abych vám pomohl překonat různé finanční starosti na vánoční večírek a oslavy konce roku a bezproblémově čelit vašim...

  Środa 1 grudnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij