Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Zapraszamy na cykl imprez ZAKOŃCZENIE LATA

Piątek 17 września 2021 brak komentarzy

W najbliższy weekend w centrum Frankfurtu nad Odrą hucznie pożegnamy lato.


Jak informuje Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna w sobotę 18 września i niedzielę 19 września od godz. 10.00 zapraszamy na pchli targ na głównej ulicy Karl-Marx-Str. 

Na Karl-Marx-Strasse pojawią się też food trucki, atrakcje przygotowała również spółdzielnia mieszkaniowa Wowi Frankfurt. Dzieci bedą miały okazję poznać min. maskotkę WOWI FRANKO. 

 Fani diabelskiego młyna bedą do niedzieli podziwiać Dwumiasto i krajobraz Odry z dużej wysokości. Atrakcja jest czynna w czwartek od 12 do 21, w piątek od 12 do 22, w sobotę od 10 do 22, a w niedzielę od 10 do 21.

Na zaproszenie Stadtwerke i WOWI w niedzielę w godzinach 11-12 dzieci, podczas bezpłatnej przejażdżki gondolą na diabelskim młynie, mogą przeprowadzić wywiad z ciekawymi osobami. Poznamy m.in. kandydatów do Bundestagu czy sportowców z Frankfurtu nad Odrą. 

w ten weekend wiele atrakcji czeka na rowerzystów:

Akcja STADTRADELN zbliża się do finału. W sobotę o godz. 9:30 na placu Bahnhofsplatz we Frankfurcie nad Odrą(przy dworcu) rozpocznie się wycieczka rowerowa klubu ADFC "Eine Acht durch das Schlaubetal" (Ósemka przez dolinę Schlaube). Trasa ma długość około 70 km i prowadzi w kształcie wielkiej ósemki przez Müllrose, Fünfeichen, Bremsdorf i Ragower Mühle oraz przez malowniczą dolinę Schlauby. Powrót do Frankfurtu nad Odrą zaplanowany jest na godzinę 17:00.

Oficjalne zakończenie akcji rowerowej STADTRADELN rozpocznie się w sobotę o godz. 13.00 pod ratuszem. Trasa prowadzi przez Güldendorf, przez jezioro Helene do Schlaubehammer. Dalej wzdłuż Kanału Fryderyka-Wilhelma, do Brieskow-Finkenheerd i przez Losow z powrotem do centrum miasta. Trasa o długości 40 km potrwa ok.3 godzin.

Więcej informacji na stronie: www.ohnegrenzen.eu

Zapraszamy!


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 października 2021 3:41:57
  • imieniny obchodzą:

    Marleny, Edwarda, Seweryna

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij