Z Łukaszem Fabiańskim wsparli akcję WOŚP
Wtorek 5 marca 2019 brak komentarzy
Gmina Słubice, na 27 finał WOŚP w Słubicach przygotowała wiele fantów na licytację. Jednym z nich była kolacja z piłkarzem - Łukaszem Fabiańskim, którą wylicytowali za 7 tys. zł podczas styczniowego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rodzice 11-letniego Marcela i 9-letniego Fabiana Sztachelskich.
3 marca 2019 roku, spełniło się marzenie synów państwa Sztachelskich i ich dwóch kuzynów. W restauracji Villa Casino spotkali się ze swoim idolem.

- Każdy z nas dostał od pana Łukasza koszulkę z jego autografem- opowiadali chłopcy, którzy przyszli wczoraj do Urzędu Miejskiego podzielić się wrażeniami z kolacji. Oni też na to wyjątkowe spotkanie przygotowali coś specjalnego. Wręczyli bramkarzowi polskiej reprezentacji jego zdjęcie, pod którym napisali, że jest najlepszy, najprzystojniejszy, w dodatku jest „nasz”, a oni są jego największymi fanami.
- Podziwiam jego charakter, bo Pan Łukasz się nigdy nie poddaje i to mi bardzo imponuje – mówił Marcel. W życzeniach, jakie napisał pod zdjęciem, dodał, że za to naszego bramkarza lubi cały świat. Fabian, 9-letni brat Marcela, który gra w piłkę nożną, z dumą prezentował nie tylko koszulkę, która dostał od swojego mistrza, ale też autograf na telefonie. Cała czwórka była szczęśliwa, bo jak mówili, ich idol opowiedział im o rzeczach, o których niewiele osób wie. – Na przykład o tym, że gdy był mały grał w tenisa stołowego, ale gdy rozwiązano sekcję w Słubicach, przerzucił się na piłkę nożną. Interesowała go wprawdzie bardziej koszykówka, ale w Słubicach mógł grać tylko w piłkę nożną, więc się na to zdecydował – wspominali.

- Cieszę się, że doszło do tego spotkania i cieszę się też, że wspólnie mogliśmy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – podkreślała Anita Sztachelska. – Bardzo nam wszystkim się podoba skromność Łukasza, to budzi sympatię u wielu ludzi. Nie byłam kiedyś fanką piłki nożnej, ale odkąd Łukasz zaczął grać w reprezentacji Polski śledzę jego karierę, oglądam mecze i szczerze mu życzę, żeby pozostał taki jaki jest. On nie jest tylko dobrym piłkarzem, on jest przede wszystkim dobrym człowiekiem – dodała mama Marcela i Fabiana.
Gmina Słubice serdecznie dziękuje restauracji Villa Casino za przygotowanie kolacji. Serwowano sandacza, krewetki i inne pyszności.
inf. pras. gmina Słubice.







A co Ty o tym myślisz?