Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Wraca autobus transgraniczny linii 983

Piątek 25 czerwca 2021 brak komentarzy

Jak informuje Urząd Miejski w Słiubicach - od poniedziałku 28 czerwca 2021r. mieszkańcy Słubic i Frankfurtu nad Odra będa mogli przejechać przez most na Odrze autobusem 983. Autobus 983 kursuje między Słubicami i Frankfurtem od 2012 roku. Połączenie musiało zostać przerwane 15 marca 2020 r., ponieważ z powodu pandemii, decyzją rządu, granica została zamknięta dla lokalnego transportu publicznego. I chociaż 13 czerwca 2020 r. granicę otwarto, to jednak nie można było uruchomić kursów. W Polsce, inaczej niż w Niemczech, w autobusach komunikacji miejskiej mogła być zajęta tylko część miejsc siedzących i stojących.

"To bardzo dobra informacja dla mieszkanców Słubic i Frankfurtu" - mówi Daniel Szurka, radny Rady Miejskiej w Słubicach i członek Wspólnej Komisj Europejskiego Dwumiasta Słubice - Frankfurt n/O. Właśnie podczas ostatniej wspólnej komisji rad Słubic i Frakrurtu która odbyła się 23 czerwca uzyskał powierdzenie z ust nadburmistrza Rene Wilkego na zadane wczesniej pytania, m.in. dotyczące przywrócenia kursowania trangranicznego autobusu. "Mieszkańcom bardzo brakowało tego transgranicznego połączenia, które jest niepodwarzalnym dowodem na wspołpracę Słubic i Frankfurtu na całym zachodnim pograniczu - dodaje D.Szurka.

Urzad Miejski zwaraca uwage także na to, że do 31 sierpnia 2021 r. pasażerowie są zobowiązani posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa. Z obowiązku tego zwolnione są osoby dojeżdżające do pracy za Odrą, ci, którzy przyjęli już dwie szczepionki (warunek - po drugim szczepieniu musi upłynąć co najmniej 14 dni), ozdrowieńcy wjeżdżający do Niemiec w celach zawodowych służbowych.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 5:11:06
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij