Wernisaż wystawy Patrycji Krzeptowskiej „Ja człowiek”
Czwartek 28 grudnia 2017 brak komentarzy
Cykl spotkań z artystami w Galerii Małej rozpocznie się w nowym roku od wystawy malarstwa i rzeźby słubiczanki Patrycji Krzeptowskiej. Zapraszamy na nią w piątek 12 stycznia o 17.00 do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

O tym jak powstawały prace, które składają się na wystawę „Ja człowiek” opowiada jej autorka.
"Tu przypadkowa plama – nie szkodzi, w coś ją zamienię. Tam kilka kresek, tu ciemniej, tam jaśniej –pomału tworzy się przestrzeń. Niedbale i szybko, bardziej czując niż myśląc …teraz stop! Idę po kawę. Zaraz tu wrócę i dokończę. Wracam z widelcem, szpachelką i łyżką- powstanie oryginalna struktura. W następstwie tej zabawy nie dopiorę ubrań, teraz to nieistotne".
W takim właśnie klimacie powstawał cykl prac „ Ja człowiek” ukazujący zwykłego człowieka. Postacie zostały sprowadzone do prostej, geometrycznej formy, wprawione w kontury, nie mają twarzy wyrażających emocje. Jedynymi śladami ukazującymi emocje są plamy farb chaotycznie rozlane na płótnie, swobodnie spływające zacieki i nierówna struktura budująca napięcie. Dzięki tym zabiegom, każdy może stworzyć do każdego obrazu własną interpretację. Wystarczy tylko przymrużyć oczy i uruchomić wyobraźnię…
Zapraszamy!
12.01.2018 r.
Galeria Mała
godz. 17.00








A co Ty o tym myślisz?