Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Wernisaż wystawy Patrycji Krzeptowskiej „Ja człowiek”

Czwartek 28 grudnia 2017 brak komentarzy

Cykl spotkań z artystami w Galerii Małej rozpocznie się w nowym roku od wystawy malarstwa i rzeźby słubiczanki Patrycji Krzeptowskiej. Zapraszamy na nią w piątek 12 stycznia o 17.00 do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

O tym jak powstawały prace, które składają się na wystawę „Ja człowiek” opowiada jej autorka. 

"Tu przypadkowa plama – nie szkodzi, w coś ją zamienię. Tam kilka kresek, tu ciemniej, tam jaśniej –pomału tworzy się przestrzeń. Niedbale i szybko, bardziej czując niż myśląc …teraz stop! Idę po kawę. Zaraz tu wrócę i dokończę. Wracam z widelcem, szpachelką i łyżką- powstanie oryginalna struktura. W następstwie tej zabawy nie dopiorę ubrań, teraz to nieistotne". 

W takim właśnie klimacie powstawał cykl prac „ Ja człowiek” ukazujący zwykłego człowieka. Postacie zostały sprowadzone do prostej, geometrycznej formy, wprawione w kontury, nie mają twarzy wyrażających emocje. Jedynymi śladami ukazującymi emocje są plamy farb chaotycznie rozlane na płótnie, swobodnie spływające zacieki i nierówna struktura budująca napięcie. Dzięki tym zabiegom, każdy może stworzyć do każdego obrazu własną interpretację. Wystarczy tylko przymrużyć oczy i uruchomić wyobraźnię… 

Zapraszamy!

12.01.2018 r.
Galeria Mała
godz. 17.00


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 25 czerwca 2026 4:59:41
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij