Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Wernisaż Gra w kolory. Odwiedź Galerię OKNO, wesprzyj Hospicjum Domowe Św. Wincentego a"Paulo w Słubicach

Wtorek 4 stycznia 2022 brak komentarzy

Serdecznie zapraszamy w piątek 14.01.2022 o godz. 18.00 do Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury na wernisaż wystawy „Gra w kolory”

Na wystawę składają się dwa projekty będące efektem spotkań artystycznych grupy AKFA odbywających się w Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury w roku 2021
Oba projekty odbywały się pod hasłem „Gra w kolory” 

Prezentowane fotografie ozdobiły również tegoroczny kalendarz z Galerii OKNO i właśnie na wernisażu będzie można go odebrać, za dowolny datek na Hospicjum Domowe Św. Wincentego a Paulo w Słubicach

Uczestnicy spotkań fotograficznych: 
Witold Cholewa, Tomasz Fedyszyn, Małgorzata Goroch, Magda Grochoła, Natalia Janczycka, Gudrun Kissinger, Pola Klimaszewska, Karolina Konczyńska, Emilia Kusz, Anna Łysiak, Beata Łysiak, Kamil Mazur - Czerniecki, Kaja Mierzejewska, Dariusz Olechno, Kacper Przywoźny, Jörg Sägebarth, Nina Skrzypacz, Katarzyna Skubisz, Eberhard Staar.
Prowadzenie i inspirowanie: Anna Panek-Kusz.

„Gra w kolory”

Znacie takie powiedzenia jak: „patrzeć przez różowe okulary” czy „myśleć o niebieskich migdałach”? Ten projekt to zilustrowane związki frazeologiczne, ale tylko te, w których występuje określony kolor. Nie chodziło jednak o ładne sfotografowanie niebieskich migdałów, czy różowych okularów, lecz o zilustrowanie znaczenia, o odszyfrowanie kontekstu, w jakim dane wyrażenie stosujemy. Określiliśmy rodzaj stylistyki, w obrębie której powstał spójny, ujednolicony zestaw fotograficzny. 

Liczył się koncept i pomysł, który w konsekwencji ujawnił się za pomocą fotografii.

***

Na spotkanie fotograficzne przyniosłam worek klocków, tych najbardziej typowych w kształcie, formie, w najbardziej powszechnych kolorach. Nie chodziło jednak o ich najładniejsze sfotografowanie, ale znalezienie dla nich kontekstu, o nadanie znaczenia, zobrazowanie idei. Klocki uruchomiły wyobraźnię, intelekt, zmysły. Okazało się, że mogą nie tylko służyć do zabawy, ale również do konstruowania wypowiedzi artystycznej?. Stały się tylko pretekstem do ujawnienia kreatywności, do wyrażenia swoich poglądów czy rozterek, do podjęcia zabawy z formą, optyką, kolorem. Szczerze gratuluję realizacji, podejścia do tematu, odwagi. 

Zapraszam również Ciebie – podejmij wyzwanie!


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 6:45:02
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij