Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Uwaga!!! Woda zdatna do picia po przegotowaniu w Słubicach, Kunowicach, Pławidle, Nowym Lubuszu i Kolonii Nowy Lubusz

Poniedziałek 26 lipca 2021 brak komentarzy

ZUWŚ Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z otrzymanymi wynikami jakości wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach wydał w dniu 26.07.2021 r. Komunikat nr 17 o warunkowej przydatności wody do spożycia z publicznego wodociągu w Słubicach. Dotyczy to mieszkańców Słubic, Nowego Lubusza, Kolonii Nowy Lubusz, Pławidła, Kunowic.

W związku z tym woda do celów konsumpcyjnych, tj. do picia, przygotowywania posiłków i potraw, produkcji żywności, do mycia i płukania owoców, warzyw, przedmiotów i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także kąpieli noworodków powinna być używana wyłącznie po przegotowaniu. Woda nieprzegotowana może służyć do celów sanitarnych (np. spłukiwania WC).

ZUWŚ Sp. z o.o. prowadzi obecnie prace mające na celu jak najszybsze zdiagnozowanie przyczyny przekroczenia parametrów, jakim powinna odpowiadać woda i jednocześnie wdrożył niezbędne prace konserwacyjno-naprawcze na sieci wodociągowej. Woda będzie poddawana m.in. chlorowaniu, co może mieć wpływ na zmianę jej smaku i zapachu.

Prosimy o stosowanie się do zasad wymienionych w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach z dnia 26.07.202 r. do odwołania.

O kolejnych wynikach badań wody i jej zdatności do spożycia będziemy Państwa niezwłocznie informować.

Za dotychczasowe utrudnienia ZUWŚ Sp. z o.o. serdecznie przepraszamy.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 18:18:54
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij