Uroczyste otwarcie wystawy "Dwanaście plag współczesności" grupy fotograficznej AKFA
Wtorek 2 lutego 2021 brak komentarzy
Zapraszamy już w najbliższą środę (3 lutego) o godz.18.00 na słubicki plac Bohaterów na oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej pt „12 plag współczesności” przygotowanej przez grupę fotograficzna AKFA - działającą przy galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Niestety na razie w wyniku panujących obostrzeń, wystawa w Galerii nie mogła się odbyć, przynajmniej nie ta z udziałem publiczności, dlatego wychodząc na przeciw sytuacji organizatorzy zapraszają na wystawę usytuowaną w przestrzeni miejskiej. Prezentowane zdjęcia to artystycznie zobrazowane problemy współczesnego świata i zagrożenia wynikające z nieprzemyślanych działań człowieka, wykonane w stylistyce fotografii inscenizowanej, które powstawały w studio fotograficznym przy użyciu tylko białych materiałów i rekwizytów. Najczęściej były to różnego rodzaju białe papiery, bo np. inaczej odbija światło papier kredowy inaczej brystol, jeszcze inaczej transparentna kalka techniczna. Całości dopełnia odpowiednio kreowane światło, użyta głębia ostrości i ogólny koncept, pomysł na zdjęcie. A ten wymaga od widza chwili refleksji i zastanowienia. To forma zagadki, która po chwili staje się przygodą w odgadywanie znaczeń, symboli i w konsekwencji tematyki prezentowanej fotografii. W środę 03.02 dodatkowo będzie można spotkać autorów prac i dopytać o prace nad zdjęciami, inspiracje, wspólnie rozszyfrować zilustrowane problemy współczesnego świata. Dbajmy o nas i naszą planetę. Wspólnie, niekiedy z pozoru małymi czynami, gestami możemy na prawdę wiele. Fotografie te ozdobiły również tegoroczny kalendarz Galerii OKNO. Podczas spotkania na wystawie będzie go można jeszcze pozyskać w za dowolny datek na Hospicjum Domowe Św. Wincentego a Paulo w Słubicach.








A co Ty o tym myślisz?