Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Tour de Konstytucja w Słubicach!

Wtorek 19 lipca 2022 1 komentarz

Już 23 lipca o 16:00 w Słubicach na ul. Jedności Robotniczej 18, (okolice Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Słubice) odbędzie się spotkanie: Tour de Konstytucja.

"Tour de Konstytucja" jest to apolityczne i apartyjne wydarzenie, będące częścią II edycji ogólnopolskiej trasy Tour de Konstytucja.
Tegoroczne hasło: "Z Europą nam po drodze".
Porozmawiamy o najważniejszym dla każdego z nas akcie prawnym, który reguluje stosunki obywatel - władza i o tym, jak te wszystkie mądre rzeczy zapisane w artykułach Konstytucji przekładają się na nasze życie.
Współorganizatorami są Stowarzyszenie Klub Polnischer Frauen (Klub Polskich Kobiet). Założyły je aktywne zawodowo i zaangażowane społecznie kobiety polskiego pochodzenia mieszkające na stałe w Berlinie. Stowarzyszenie zrzesza kobiety różnych zawodów, takich jak np. psycholog, doktor prawa, adwokat, właścicielka firmy konsultingowej, galerystka, specjalistka ds. marketingu i PR, germanistka, informatyczka oraz specjalistka grafiki komputerowej. Celami Stowarzyszenia jest m.in popieranie i umacnianie porozumienia między narodami polskim i niemieckim, przełamywanie barier i stereotypów we wzajemnych stosunkach, promowanie kultury i tradycji polskiej w Niemczech
przygotowywanie i realizacja projektów propagującyh kulturę oraz gospodarkę polską, promowanie nieznanych talentów, wspieranie młodych artystów. Drugim współorganizatorem jest Mitte21 Mitte21 Stowarzyszenie powstało, aby promować poszanowanie, obronę i rozwój demokracji i praw człowieka – na świecie, w Europie, w Niemczech, ale przede wszystkim w Polsce, kraju, z którego pochodzi większość z nas i z którym bardzo się łączymy.
Celem stowarzyszenia jest praca na rzecz społeczeństwa otwartego i pluralistycznego, żyjącego w duchu wzajemnego szacunku i tolerancji, bo tylko takie jest w stanie szukać i znajdować kompromisy.

inf.pras/foto; organizatorzy.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 5:46:24
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij