To już potwierdzone - mamy nowy rekord - 114 122 zł - tyle uzbierali na WOŚP mieszkańcy Słubic
Niedziela 14 stycznia 2018 brak komentarzy
relacja FOTO + VIDEO

“Dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasi mieszkańcy kolejny raz udowodnili, że potrafią pomagać i mają wielkie serca" - tak skomentował wczorajszą zbiórkę dyrektor Słubickiego MIejskiego Ośrodka Kultury i dyrygent słubickiej Orkiestry - Tomasz PIlarski. Uzbierane w Słubicach pieniądze zasilą Orkiestrę, która tę kwotę przekaże na zakup sprzętu medycznego do leczenia noworodków. Przypomnijmy, że podczas 25 finału WOŚP Słubiczanie zebrali ponad 88 tys zł. Tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny rekord.
[NA ŻYWO] - Grupa Pszczółki – Przedszkole Samorządowe nr 1 „Jarzębinka” w Słubicach (Mariola Jasiniak) podczas 26 finału WOŚP w Słubicach (14.01.2018 r.) - Project N.M. Słubice Studnio Tańca "Bohema" podczas tańca do piosenki wykorzystanej w filmie Dirty Dancing - "The Time fo my life"
Zaczęło się od samego rana, gdzie pomimo silnego mrozu grupa wolontariuszy (ok. 90 osób) wyruszyła w miasto z tradycyjnymi puszkami Orkiestry. Gdzie kwestowali? Wszędzie - przed marketami, kościołami a także podczas wspólnych rodzinnych spacerów, jak m.in. Emilka i Iga Kusz, które wraz z tatą kwestowały na ulicach miasta.

Głównym centrum WOŚP był Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, to tu skupiło się całe orkiestrowe życie. Tu Małgorzata Pasternaki Mariusz Szpakowski a poźniej Tomasz Pilarski kierowali orkiestrowym ruche. Liczne atrakcje, występy, pokazy, licytacje, coś słodkiego i coś na ząb umiliły wszystkim to niedzielne popołudnie.
[NA ŻYWO] - I LOVE WOŚP Słubice Project N.M. Słubice Studnio Tańca "Bohema" - 14.01.2018 r. Słubicki Miejski Ośrodek Kultury:
Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. Studio Piosenki SMOK - Edyty Kręgiel, grupę Hip-Hop breakdance “WestSidePeople”, Bohemę prowadzoną przez Henryka Lechelta, Małą i dużą Frajdę pod okiem Beaty Kempy, Wincentyńską Młodzież Maryjną - Dzieci Maryi prowadzoną przez siostrę Krystynę Koszut, Zespół Live of Dance i Primabalerina z Atelier Tanecznego Patrycji Janicka, Szkołę Tańca Dance School GINGER - Olgi Shabelko w bloku artystycznym: „Tańczące Trolle”, „Mario czy już wiesz”, „Team” oraz „Me too”), Scholę “Jerzyki”, Szkołę Flamenco “La Frontera” Joanny Zapały, Fanfary Europy. Na salkach SMOKa odbywały się także: nauka i pokaz udzielania pierwszej pomocy prowadzona przez Pokojowy Patrol WOŚP, warsztaty tańca towarzyskiego, warsztaty breakdance. Na tych wszystkich, którzy zgłodnieli lub mieli ochotę na coś słodkiego czekały dziewczyny z Prymulek i Dwójki, które przygotowały pyszne ciasta oraz chleb ze smalcem i ogórkiem, a w Strefie Woodstock, która mieściła się w PROWINCJI można było skosztować mega wyśmienitej grochówki ugotowanej specjalnie na tę okazję przez Panią Beatę.

A dzień był naprawdę gorący. O godz. 19.00 było już wiadomo, że wolontariusze WOŚP uzbierali do puszek już ponad 40 tys. zł. A parę minut po 19.00 ruszyła główna licytacja. Chętnych chcących wziąć w niej udział było tak dużo, że na sali koncertowej SMOKA zabrakło miejsca. Tomasz Pilarski, dyrektor SMOKa nie ukrywał dumy z sumy wylicytowanych przez Słubiczan fantów - “Przez godzinę głównej licytacji udało się uzbierać ponad 60.000 zł.”
Co licytowano? m.in. rękawice Łukasza Fabiańskiego z autografem - które “poszły” za 2.500 zł. a za tysiąc złoty wylicytowana została koszulka piłkarza.
Dwa herby powiatu słubickiego po 1000 zł za sztukę - to gratka dla kolekcjonerów, bo wiecej takich już nie będzie - mówili szczęśliwcy, którym udało się je zdobyć. Przekazane przez starostę Marcina Jabłońskiego na aukcję unikatowe dwa tkane proporce, przedstawiające herb powiatu słubickiego, który, przypominamy, będzie aktualny tylko do środy, (więcej:tutaj) zostały wylicytowane za - uwaga - tysiąc złotych za sztukę! Jeden z nich zdobił ścianę gabinetu wicestarosty Leopolda Owsiaka, który z chęcią oddał go Orkiestrze.

"Zawieszę go na honorowym miejscu. I cieszę się, że w ten sposób mogłem wspomóc Orkiestrę Jurka Owsiaka! - mówił nam po odebraniu swojego herbu zwycięzca jednej z licytacji Słubiczanin Gracjan Mikołajczak.
“Nigdy nie zwątpiliśmy, że mieszkańcy naszego powiatu mają wielkie serca i chętnie sięgają do portfela, by wspomóc potrzebujących. Jednak to, co wydarzyło się podczas dzisiejszego, słubickiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wprawiło nas w prawdziwe osłupienie! A my w imieniu dzieci, do których trafią pieniądze, serdecznie dziękujemy!" - tak komentował na gorąco “wynik” Orkiestry starosta Marcin Jabłoński.

Podczas dzisiejszego finału staroście towarzyszył europoseł Dariusz Rosati, który także chwycił za puszkę i dołączył do wolontariuszy.
Studio piosenki Słubicki Miejski Ośrodek Kultury – pod opieką Edyta Kręgiel:
"Dziękujemy wszystkim, którzy w ten sposób włączyli się w 26. Finał WOŚP. Ogromne słowa podziękowania należą się też tym wszystkim, którzy otworzyli swoje serca podczas licytacji" - podsumował Tomasz Ciszewicz - burmistrz Słubic
--------
Jak wygląda sytuacja w powiecie słubickim:
Słubice: - 144 122 zł
Rzepin: - 64 000 zł !
Cybinka: - 25 225 zł i 269 EUR.
Ośno Lubuskie - 20 074,99 zł oraz 217,22 EUR
Górzyca: - 17 545 zł
Zapraszamy do obszernej galerii ze zdjęciami przygotowanej dla nas przez: Annę Panek-Kusz, Joannę Korbus, Izabelę Smolską, Marka Walczaka, Starostwo Powiatowe w Słubicach - serdecznie dziękujemy za udostępnienie zdjęć.
Zapraszamy do obejrzenia filmów jakie zarejestrowaliśmy podczas 26 finału WOŚP w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury:
[NA ŻYWO] - WMM Słubice (Wincentyńska Młodzież Maryjna) dzialająca przy Parafia NMP Królowej Polski w Słubicach podczas 26 finału WOŚP w Słubicach (14.01.2018 r.):
[NA ŻYWO] - Małgorzata Horyza - szefowa sztabu WOŚP w Słubicach licytuje tort z herbem 26 WOŚP. Zaraz po licytacji schola "JERZYKI" z Kościół św. Wincentego a'Paulo w Kunowicach:
Project N.M. Słubice Studnio Tańca "Bohema" Bohema - Studio Tańca Towarzyskiego Henryka Lechelta - 26 finał WOŚP w Słubicach:
Polsko-Niemiecka Orkiestra Dęta - "Fanfary Europy" Fanfarengarde Frankfurt a.d. Oder e.V podczas 26 finału WOŚP w Słubicach:
Przedszkole Samorządowe nr 2 „Pinokio” w podczas 26 finału WOŚP w Słubicach. (14.01.2018 r.):
Project N.M. Słubice Studnio Tańca "Bohema" w piosence znanej z filmu Dirty Dancing - The Time of My Life - występ w ramach 26 finału WOŚP w Słubicach - jest moc!:
Live of dance grupa D-3 w choreografii "Dzikie plemię" ze szkoły tańca Atelier Taneczne Janicka Patrycja Patrycja - WOŚP Słubice 14.01.2018 r.
Live of dance grupa D-1 w choreografii " Żołnierze" ze szkoły tańca Atelier Taneczne Janicka Patrycja Patrycja Janicka - WOŚP Słubice - 14.01.2018 r. :
Światełko do nieba prosto z Warszawy od Marek Walczak - dziękujęmy:
Dance school GINGER - Olga Shabelko - Tańczące Trolle - podczas 26 finału WOŚP w Słubicach:
Dance school GINGER - "Mario czy Ty wiesz" podczas 26 finału WOŚP w Słubicach:
Przygotowanie do "Team" - Dance school GINGER:
Patrycja Janicka Primabalerina grupa C-1 Atelier Taneczne Janicka Patrycja - 26 finał WOŚP w Słubicach:
Dance school GINGER - "Team" - 26 finał WOŚP w Słubicach:
Dance school GINGER - Me too - 26 finał WOŚP w Słubicach:
WMM Słubice działająca przy Parafia NMP Królowej Polski w Słubicachpodczas 26 finału WOŚP w Słubicki Miejski Ośrodek Kultury:
Bohema - Studio Tańca Towarzyskiego Henryka Lechelta - podczas 26 finału WOŚP w Słubicach:
Bohema - Studio Tańca Towarzyskiego Henryka Lechelta - podczas 26 finału WOŚP w Słubicach:
Bohema - Studio Tańca Towarzyskiego Henryka Lechelta - dzieci młodsze podczas 26 finału WOŚP w Słubicach:
Przedszkole Samorządowe nr 2 „Pinokio” w Słubicach podczas 26 finału WOŚP w Słubicach:
GALERIA ZDJĘC:












































































































































A co Ty o tym myślisz?