Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Szpital w Słubicach zmieni się nie do poznania. Lecznica otrzyma kolejny milion zł na termomodernizację

Czwartek 31 marca 2022 brak komentarzy

- Jesteśmy zielonym regionem, wspieramy proekologiczne projekty. Stąd też wsparcie dla termomodernizacji Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach – podkreśla Członek Zarządu Województwa Marcin Jabłoński.

Słubicka lecznica początkowo otrzymała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 na realizację przedsięwzięcia: „Termomodernizacja obiektów i sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach” 5 mln zł.

- Ta kwota dziś jest dalece niewystarczająca. Wzrosły ceny i o kilkadziesiąt procent wzrosła wartość tego projektu – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński. -  Udało nam się jednak znaleźć w oszczędnościach kolejny milion złotych i mamy nadzieję, że to pozwoli łatwiej i szybciej doprowadzić to przedsięwzięcie do końca. I tak kolejny szpital na granicy podniesie swoje walory jeśli chodzi o proekologiczne funkcjonowanie.

Aneks zwiększający kwotę dofinansowania z funduszu RPO dla projektu termomodernizacji szpitala w Słubiach podpisano w czwartek, 31 marca 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

- Przy okazji szpital wypięknienie! Będzie przyciągał wzrok wszystkich przekraczających granicę – zapewniali tuż przez złożeniem podpisów Członek Zarządu Województwa Marcin Jabłoński i Adam Koniuk – Prezes Zarządu NZOZ Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o.o.

Opis projektu

Przedmiotem projektu „Termomodernizacja Obiektów i Sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o.” jest głęboka termomodernizacja budynku głównego Szpitala, w szczególności:

    pełne ocieplenie całego budynku (ściany zewnętrzne, dach, stropodach i stropy;

    wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, przegród przezroczystych;

    wymiana oświetlenia na energooszczędne;

    przebudowa/modernizacja systemów grzewczych (instalacji centralnego ogrzewania, modernizacja źródła ciepła);

    modernizacja źródła ciepła, w tym źródła zewnętrznego oraz energetyczne wykorzystanie OZE (przebudowa/modernizacja systemów grzewczych na system zasilany z pomp ciepła – wymiana instalacji i grzejników na nowy system niskotemperaturowy przygotowany do pomp ciepła; zastosowanie ogniw fotowoltaicznych);

    pozostałe prace związane z modernizacją źródła energii;

    modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej

Projekt realizowany będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 20 maja 2022 22:24:25
  • imieniny obchodzą:

    Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij