Szpital w Słubicach zmieni się nie do poznania. Lecznica otrzyma kolejny milion zł na termomodernizację
Czwartek 31 marca 2022 brak komentarzy
- Jesteśmy zielonym regionem, wspieramy proekologiczne projekty. Stąd też wsparcie dla termomodernizacji Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach – podkreśla Członek Zarządu Województwa Marcin Jabłoński.
Słubicka lecznica początkowo otrzymała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 na realizację przedsięwzięcia: „Termomodernizacja obiektów i sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach” 5 mln zł.
- Ta kwota dziś jest dalece niewystarczająca. Wzrosły ceny i o kilkadziesiąt procent wzrosła wartość tego projektu – mówi członek zarządu Marcin Jabłoński. - Udało nam się jednak znaleźć w oszczędnościach kolejny milion złotych i mamy nadzieję, że to pozwoli łatwiej i szybciej doprowadzić to przedsięwzięcie do końca. I tak kolejny szpital na granicy podniesie swoje walory jeśli chodzi o proekologiczne funkcjonowanie.
Aneks zwiększający kwotę dofinansowania z funduszu RPO dla projektu termomodernizacji szpitala w Słubiach podpisano w czwartek, 31 marca 2022 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.
- Przy okazji szpital wypięknienie! Będzie przyciągał wzrok wszystkich przekraczających granicę – zapewniali tuż przez złożeniem podpisów Członek Zarządu Województwa Marcin Jabłoński i Adam Koniuk – Prezes Zarządu NZOZ Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o.o.
Opis projektu
Przedmiotem projektu „Termomodernizacja Obiektów i Sieci Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Z. Religi w Słubicach Sp. z o. o.” jest głęboka termomodernizacja budynku głównego Szpitala, w szczególności:
pełne ocieplenie całego budynku (ściany zewnętrzne, dach, stropodach i stropy;
wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, przegród przezroczystych;
wymiana oświetlenia na energooszczędne;
przebudowa/modernizacja systemów grzewczych (instalacji centralnego ogrzewania, modernizacja źródła ciepła);
modernizacja źródła ciepła, w tym źródła zewnętrznego oraz energetyczne wykorzystanie OZE (przebudowa/modernizacja systemów grzewczych na system zasilany z pomp ciepła – wymiana instalacji i grzejników na nowy system niskotemperaturowy przygotowany do pomp ciepła; zastosowanie ogniw fotowoltaicznych);
pozostałe prace związane z modernizacją źródła energii;
modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej
Projekt realizowany będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj.
A co Ty o tym myślisz?